آموزش تصویری افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس برای افزایش امنیت

آموزش تصویری افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس برای افزایش امنیت

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت بسیاری از مؤسسات مالی و شرکت‌های بزرگ از کاربران می‌خواهند که یک سری سؤالات امنیتی را برای تأیید و تأیید هویت خود به فرم‌ها اضافه کنند. افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس یک لایه امنیتی اضافه می کند تا کاربران بتوانند ارزیابی شوند. در این آموزش پشتیبانی وردپرس قصد داریم نحوه افزودن سوالات امنیتی به انواع فرم ها در وردپرس اعم از فرم های ورود و ثبت نام را بررسی کنیم.

در این مقاله چه خواندید:

امنیت وب سایت

امروزه با توجه به حجم حملات نفوذی و خرابکاری، مقوله امنیت وب سایت شایسته توجه بیشتری است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس از سطح امنیتی مناسبی برخوردار است و تیم آن همیشه در تلاش است تا نسخه های معمولی را برای رفع نقص های موجود و جلوگیری از خطرات احتمالی منتشر کند، اما تلاش ها برای افزایش سطح امنیت وب سایت ادامه دارد.

افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس

راه های مختلفی برای محافظت از حوزه مدیریت وردپرس در برابر دسترسی های غیرمجاز وجود دارد، به خصوص اگر سایت دارای کاربران زیادی باشد یا کسب و کاری را با امکان عضویت در وب سایت مدیریت می کنید، بنابراین باید به امنیت ورود و ورود توجه ویژه داشته باشید. ثبت. تشکیل می دهد. هستند. سپس انتخاب بین امنیت و تجربه کاربری کمی دشوار می شود.افزودن یک سوال امنیتی به فرم در وردپرس مانند افزودن یک رمز عبور اضافی است. کاربر شما می تواند یک سوال را از لیست سوالات تصادفی انتخاب کرده و به آن پاسخ دهد. به این ترتیب ورود هکرها به سایت با استفاده از رمز عبور یا ایمیل مشکل خواهد بود. در مرحله بعد، خواهید فهمید که افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس چقدر آسان است.

افزودن یک سوال امنیتی برای افزایش امنیت ورود به وردپرس

اولین چیزی که نیاز دارید این است که افزونه WP Security Questions را دانلود کنید و سپس در محیط وردپرس به دنبال منوی Plugins و زیر منوی Add بگردید و آن را نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام Security Questions به منوی تنظیمات وردپرس اضافه می شود. برای شروع تنظیمات و اعمال پیکربندی به این منوی فرعی مراجعه کنید.

در این قسمت می توانید لیستی از انواع سوالات امنیتی که از قبل تشکیل شده اند را مشاهده کنید. می توانید سؤالات امنیتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و آنها را برای درج در فرم انتخاب کنید. یا بر روی دکمه افزودن بیشتر کلیک کنید و سوالات مورد نظر خود را به لیست سوالات اضافه کنید. همچنین می توانید سوالات موجود را حذف یا ویرایش کنید. در پایین صفحه تنظیمات، گزینه ای برای فعال کردن ورود سؤال امنیتی در صفحات، صفحات ثبت نام و بازیابی رمز عبور (صفحه فراموشی رمز عبور) را مشاهده خواهید کرد. کافی است در جلوی هر بخش، چک باکس ها را تنظیم کنید تا سوال به آن شکل ظاهر شود. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات روی دکمه Save Settings کلیک کنید.

همه تنظیمات خیلی ساده بود. پس از اعمال تنظیمات، از تمامی کاربران سایت شما خواسته می شود تا یک سوال امنیتی را در صفحه ورود خود انتخاب کرده و به آن پاسخ دهند تا در مراحل بعدی کلید احراز هویت آنها باشد.

کاربران سایت وردپرس شما می توانند صفحه نمایه خود را باز کرده و سوال امنیتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و به آن پاسخ دهند.

نکاتی برای افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس

  • کاربرانی که سوال امنیتی برای آنها مشخص نشده است می توانند با استفاده از نام کاربری، ایمیل و رمز عبور خود وارد وبسایت شوند.
  • اگر سؤال امنیتی را در صفحه ثبت نام فعال کنید، کاربران جدید می توانند سؤال امنیتی را هنگام ثبت نام انتخاب کرده و به آن پاسخ دهند.
  • با افزودن یک سوال امنیتی در صفحه فراموشی رمز عبور، از کاربران سوال پرسیده می شود و در صورت صحیح بودن پاسخ، ایمیل بازیابی رمز عبور برای آنها ارسال می شود.
  • اگر ایمیل شخصی هک شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد، وجود یک سوال امنیتی در فرم مانع از نصب مجدد سایت توسط شخص دیگری می شود.

امیدواریم این آموزش از پشتیبانی وردپرس در افزایش سطح امنیتی فرم های ورود، ثبت نام و بازیابی رمز عبور موثر باشد و به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه سوالات امنیتی خود را در صفحه ورود به وردپرس اضافه کنید.

نتیجه گیری نهایی

افزودن سوالات امنیتی به فرم ها در وردپرس باعث افزایش سطح امنیتی فرم ها و جلوگیری از دستکاری اطلاعات و یا سرقت پروفایل کاربران می شود. این اقدام یک اقدام اضافی است که یک لایه امنیتی به فرم ها اضافه می کند. با کمک افزونه WP Security Questions می توانید سوالات مورد نظر خود را به فرم های ثبت نام و ورود و بازیابی رمز عبور اضافه کنید.

امنیت را افزایش دهید و کدهای مخرب را پاک کنید

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 2 رای