منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش رایگان تغییر پیشوند پایگاه داده وردپرس

آموزش رایگان تغییر پیشوند پایگاه داده وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش رایگان تغییر پیشوند پایگاه داده وردپرس

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان و همکاران و حامیان سایت های عزیز. دوستان عزیز پایگاه داده وردپرس منبع اطلاعاتی برای وب سایت های وردپرسی شماست و باید در نگهداری این اطلاعات دقت کنید زیرا اسپمرها از اسکریپت ها برای انتقال کدهای مخرب به وب سایت شما استفاده می کنند. دوستان عزیز ممکن است هنگام نصب وردپرس فراموش کنید که پیشوند جدول را تغییر دهید و از پیشوند پیش فرض _wp استفاده کنید و در این صورت هکرها به راحتی می توانند به وب سایت و اطلاعات شما دسترسی داشته باشند و به راحتی به اطلاعات وب سایت شما حمله کنند. ، پس باید به این اصل توجه کنید و هنگام ایجاد جداول پایگاه داده خود پیشوند آنها را تغییر دهید تا امنیت وردپرس خود را افزایش دهید و به این راحتی که من می گویم نیست. زمانی که وردپرس خود را راه اندازی می کنید، گزینه پیشوند تنها یک بار نشان داده می شود، بنابراین این آموزش امنیتی وردپرس را دنبال کنید.

نحوه تغییر پیشوند پایگاه داده وردپرس

نحوه تغییر پیشوند پایگاه داده وردپرس

دوستان اگر در حال راه اندازی سایت خود هستید باید پیشوندی غیر از پیشوند پیش فرض انتخاب کنید اما اگر وردپرس خود را نصب کرده اید و از وب سایت خود استفاده می کنید جای نگرانی نیست عزیز راه حلی هم وجود دارد بنابراین فقط شما دوستان با این آموزش امنیت وردپرس همراه من خواهید بود. شما باید در مرحله اول یک فایل پشتیبان از دیتابیس خود بسازید که در آموزش های قبلی برای بک آپ گیری از دیتابیس وردپرس توضیح دادیم. بنابراین اگر با این کار آشنایی ندارید به این آموزش مراجعه کنید. خب حالا عزیزانی که از دیتابیس وردپرس پشتیبانی کرده اند نوبت شماست که افزونه را دریافت کنید. برای دانلود افزونه باید به لینک زیر مراجعه کنید: دانلود افزونه Change DB Prefix. اکنون که این افزونه را دارید. ، زمان نصب این افزونه در پنل وردپرس است، باید افزونه را در قسمت Plugins اضافه و فعال کنید و در نهایت تنظیمات افزونه را مشاهده کنید. با فعال سازی این افزونه می توانید به تنظیمات افزونه دسترسی داشته باشید. باید به قسمت Settings سپس Change DB Prefix بروید و در این صفحه پیشوندهای فعلی جداول پایگاه داده وردپرس را مشاهده می کنید و در پایین آنها باید پیشوند جدید خود را وارد کنید و در انتخاب تعداد کاراکترهای پیشوند دقت کنید. نباید بیشتر از 20 باشد. کاراکترها و همچنین باید مطمئن شوید که حق دارید دیتابیس خود را تغییر دهید و برای این کار می توانید به سی پنل رفته و با کلیک روی Database User در قسمت Database بررسی کنید. شما باید بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید و با کلیک بر روی این گزینه به صفحه نصب وردپرس می روید و در این قسمت با وارد کردن نام کاربری، عنوان سایت و رمز عبور نصب کنید، در اینجا شما با موفقیت پیشوند خود را تغییر دادید. اگر پس از انجام این تنظیمات با مشکلی مواجه شدید و صفحه وب سایت شما سفید ظاهر شد، باید مطمئن شوید که فایل wp-config.php زیر به درستی تنظیم شده است.

و مقدار در این ردیف باید با پیشوند جدیدی که تنظیم کرده اید یکسان باشد. دوستان عزیز این آموزش امنیت وردپرس به پایان رسید. امیدواریم با این کار امنیت وردپرس خود را افزایش دهید و پایگاه داده شما مورد حمله هکرها قرار نگیرد.