آموزش طراحی پاورقی در المنتور

آموزش طراحی پاورقی در المنتور

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه، در این مقاله میخوایم یکی از آموزش های المنتور رو مرور کنیم و شما رو با قسمت دوم المنتور آشنا کنیم. سایت خود را طراحی کنید. بهتر است مقاله (آموزش طراحی هدر در المنتور) را مطالعه کنید و با کمک آن مقاله یک هدر سفارشی برای سایت خود طراحی کنید.

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید از Elementor برای طراحی و پیاده سازی هر نوع فوتر برای سایت خود استفاده کنید. اگر Elementor در دسترس نیست یا نمی خواهید از Elementor برای شخصی سازی فوتر سایت خود استفاده کنید، باید از زبان های برنامه نویسی استفاده کنید. مهارت داشته باشید تا بتوانید یک فوتر سفارشی برای خود طراحی کنید، اما المنتور این کار را برای شما ساده کرده است و می توانید با استفاده از روش کشیدن و رها کردن، یک فوتر سفارشی برای سایت خود ایجاد کنید.

سفارشی سازی پاورقی در المنتور

خیلی خوب، در این قسمت می خواهیم به بهینه سازی فوتر سایت بپردازیم. ابتدا این را بگویم که نیاز به کدنویسی ندارد و می توانید هر نوع طراحی فوتر را بدون نوشتن یک خط طراحی و پیاده سازی کنید. از کد برای ایجاد فوتر در المنتور باید به داشبورد وردپرس خود بروید و در گزینه های قسمت قالب بر روی Add New کلیک کنید تا بتوانید یک بخش جدید برای خود ایجاد کنید.

پس از انتخاب New Addition، می توانید تعیین کنید که کدام قسمت از سایت را می خواهید دوباره طراحی یا سفارشی کنید. در مطالب قبلی برای شما توضیح دادیم که می توانید با استفاده از Elementor یک هدر طراحی کنید اما در این مقاله چون می خواهیم از فوتر برای طراحی یک عنصر استفاده کنیم باید در کادر اول مشخص کنیم که می خواهیم طراحی کنیم. یک پاورقی، پاورقی را در کادر اول انتخاب کنید و در کادر دوم یک نام جایگزین برای فوتر خود انتخاب کنید.

پس از وارد کردن مقدار درخواستی، باید بر روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید تا یک قالب ایجاد شود تا این سند جدید برای شما ساخته شود و پس از ایجاد سند، بخش انتخاب شده را شخصی سازی کنید.

بعد از اینکه روی دکمه Create Template کلیک کردید، Elementor یک سری پاورقی از پیش طراحی شده را به صورت پیش فرض به شما نشان می دهد که می توانید انتخاب کنید و در سایت خود قرار دهید. با این روش نیازی به صرف زمان برای طرح های سفارشی ندارید. تنها با چند کلیک می توانید فوتر مورد نظر را در سایت درج کرده و فوتر اصلی سایت را جایگزین کنید.

پیشنهاد می کنیم اگر آشنایی زیادی با المنتور ندارید و با قطعات آن آشنایی کامل ندارید از قالب های آماده المنتور استفاده کنید.

طراحی فوتر شبیه به طراحی هدر است و تفاوت آن در این است که Elementor قسمت بالای صفحه را در اختیار شما قرار نمی دهد و شما باید از پایین صفحه شروع به طراحی کنید زیرا می خواهید برای خود فوتر طراحی کنید. سایت، ابتدا باید تعیین کنید که هدر شما چند قسمت باشد. بهتر است این مورد را طبق اصل 3 تا 4 قسمتی تقسیم کنید تا سربرگ زیاد شلوغ نشود و کاربر دچار سردرگمی شود.

پس از گذراندن این مراحل، می توانید به شکلی که می خواهید و با هر ویژگی که نیاز دارید، فوتر خود را از منوهای کناری المنتور به صورت زنده طراحی و پیاده سازی کنید.

باشه کار ما تموم شد و تونستیم یه فوتر سفارشی در المنتور طراحی کنیم، حتما توجه داشته باشید که اگر می خواهید فوتر طراحی شده خود را در سایت نمایش دهید باید اسناد خود را در موقعیت های نمایش نمایش دهید. شرایط باید مشخص شود. بخش. سایت نمایش داده می شود، اگر آن را به صورت صوتی منتشر کنید، در سایت فعال نمی شود و تنها یک سند مخفی باقی می ماند.

برای نمایش فوتر خود در سایت، بهتر است موقعیت های سند خود را همانطور که در تصویر می بینید تنظیم کنید و در نهایت روی دکمه سبز رنگ ذخیره و بستن کلیک کنید تا فوتر در سایت فعال شود. از افزونه Elementor Professional برای طراحی و پیاده سازی فوتر سفارشی برای سایت استفاده کنید.

کجا می توانم المنتور را به صورت حرفه ای یاد بگیرم؟

برای یادگیری Elementoz می توانید در دوره جامع پشتیبانی سایت ما ثبت نام کنید و به آموزش هایی که به شما ارائه می دهیم دسترسی داشته باشید تا به این افزونه حرفه ای تسلط کامل داشته باشید و هر نوع طراحی را طراحی کنید و بخواهید پیاده سازی کنید. در دوره جامع پشتیبانی سایت اطلاعات بسیار ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهیم که با این آموزش می توانید به یک پشتیبان سایت حرفه ای تبدیل شوید و ماهانه میلیون ها درآمد از تخصص خود کسب کنید.

آخرین کلمه:

در این مقاله سعی کرده ایم تا حدودی شما را با المنتور آشنا کنیم و اینکه چگونه می توانید از المنتور برای ایجاد و طراحی یک فوتر سفارشی برای سایت خود استفاده کنید. اگر از سری آموزش های المنتور ما راضی هستید، حتما نظر خود را برای ما کامنت کنید تا بتوانیم آموزش را نیز به روز کنیم. بیایید با المنتور ادامه دهیم و در مورد تمام قسمت های المنتور صحبت کنیم.

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 1 رای