استفاده مجدد از بلوک های گوتنبرگ در وردپرس

استفاده مجدد از بلوک های گوتنبرگ در وردپرس

حتما نام ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ را شنیده اید. می توانید خودتان از این ویرایشگر استفاده کنید و محتوای نوشتاری خود را با این ویرایشگر ایجاد کنید. در حین کار با این ویرایشگر، ممکن است این اتفاق بیفتد که بخواهید بلوک های ایجاد شده با این ویرایشگر را کپی کرده و در سایت دیگری استفاده کنید. در این مقاله نحوه حذف بلوک های گوتنبرگ و نحوه درج و استفاده از آنها در سایت دیگری را توضیح خواهیم داد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بلوک های گوتنبرگ قابل استفاده مجدد هستند

گوتنبرگ یکی از ویرایشگرهای وردپرس است که محتوا را در حالت بلوک مانند تولید می کند. احتمالاً با مفهوم بلوک آشنا هستید. در اصل، بلوک ها جعبه های جداگانه ای هستند که هر بخش حاوی محتوای خاص خود است. هر محتوایی که در ویرایشگر گوتنبرگ اضافه می کنیم مانند یک بلوک جداگانه خواهد بود. کاربر می تواند هر بلوک را به دلخواه شخصی سازی کند و از این ویژگی ها برای تولید محتوا استفاده کند. گوتنبرگ ویژگی های بسیار خوبی را برای کاربران برای ایجاد بلاک ها فراهم می کند و کاربران به راحتی می توانند محتوای خود را ایجاد کنند. اما یک مورد وجود دارد که در کار با این ویرایشگر بسیار مفید است و اکثر کاربران از وجود آن بی اطلاع هستند. چیزی که اکثر کاربران نمی دانند این است که این بلوک ها به گونه ای وجود دارند که کاربران می توانند آنها را به طور کامل حذف کرده و در یک سایت جدید قرار دهند.

برای پاکسازی سایت بعد از هک شدن چه کنیم؟ (جلسه سوم)

اگر این یادگیری برای شما جالب است، پس با ما همراه باشید.

استخراج بلوک های گوتنبرگ برای استفاده در سایت جدید

می‌توانید از بلوک‌های محتوای گوتنبرگ در سایت فعلی یا هر سایت دیگری دوباره استفاده کنید. این مورد بسیار کاربردی بوده و در زمان صرفه جویی زیادی می کند و به کاربران و حامیان سایت کمک شایانی می کند. برای این کار ابتدا باید وارد صفحه مدیریت بلاک شوید تا بتوانید شروع به کار کنید. با کلیک بر روی گزینه نشان داده شده در تصویر زیر می توانید وارد صفحه مدیریت بلاک شوید.

پس از کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه مدیریت بلاک می شویم که در تصویر زیر مشاهده می کنید:

در این صفحه است که می‌توانیم بلوک‌های محتوای گوتنبرگ را ویرایش، حذف، حذف یا درج کنیم.

مرحله 1: بلوک محتوایی را که می خواهید بردارید

برای حذف بلوک محتوای ایجاد شده با گوتنبرگ همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است:

در زیر هر بلوکی که می خواهید انتقال دهید، گزینه Export as Jones را انتخاب کنید. این جمله به معنای خروجی با فرمت json است. پس از انجام این کار، بلوک انتخاب شده با فرمت json برای ما دانلود و در سیستم شخصی ما ذخیره می شود. فایل دانلود شده به شرح زیر است:

البته با یه اسم دیگه این فایل ذخیره شده در سیستم همان بلوکی است که ما می خواهیم و اکنون می توانیم از آن در سایت دیگری استفاده کنیم.

مرحله 2: بلوک را به سایت جدید اضافه کنید

اکنون که مرحله قبل را انجام داده اید، باید فایل بلوکی را که از سایت قدیمی دانلود کرده اید در سایت جدید آپلود کنید.

چک لیست جامع SEO برای سال 2020

در سایت جدید وارد قسمت مدیریت بلاک (همانطور که قبلا به شما گفته شد) و مانند تصویر زیر وارد شوید:

گزینه import from json را انتخاب کنید که به معنای وارد کردن فایل json است. با کلیک بر روی این دکمه، پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود:

با فشردن دکمه Choose File می توانید فایلی را که در سیستم خود ذخیره کرده اید انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل، مطابق تصویر زیر دکمه Import را فشار دهید:

سپس وردپرس این بلوک را در پایگاه داده ذخیره می کند و می توانید مانند هر بلوک دیگری از آن استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی دارید خوشحال می شویم در قسمت نظرات با شما در میان بگذاریم. با پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 1 رای