افزونه Inline Related Posts - آموزش افزونه Inline Related Posts

افزونه Inline Related Posts – آموزش افزونه Inline Related Posts

افزونه پست های مرتبط درون خطی

افزونه Inline Related Posts یکی از بهترین افزونه ها برای نمایش آخرین پست ها و مطالب مرتبط در وردپرس است که باعث افزایش بازدید از صفحه شما می شود و باعث می شود کاربران زمان بیشتری را در سایت وردپرسی شما نسبت به نمایش پست های مرتبط دیگر صرف کنند.

در این سری از آموزش های رایگان طراحی سایت، افزونه Inline Related Posts را آموزش می دهیم.

افزونه Inline Related Posts یک افزونه ساده و رایگان وردپرس است که به طور خودکار مطالب و پست های مرتبط را در پست های وردپرس قرار می دهد و تجربه ای کاملاً جدید برای بازدیدکنندگان شما ایجاد می کند.

بهترین بخش در مورد این افزونه این است که شما لازم نیست نگران درج کد کوتاه یا ویرایش پست باشید. وقتی کاربر از پست شما بازدید می کند، همه چیز به طور خودکار اتفاق می افتد.

افزونه Inline Related Posts در دو نسخه رایگان و پریمیوم موجود است. در نسخه Pro افزونه می توانید ویژگی های پیشرفته از جمله موارد زیر را داشته باشید.

پیکربندی جعبه برای نمایش نامحدود محتوای مرتبط
قالب حرفه ای برای جعبه های تصویر برجسته
پیکربندی افکت شناور با رنگ های مختلف
حمایت کامل
با استفاده از این افزونه به راحتی می توانید مانند کادر زیر را در تمامی پست های سایت خود قرار دهید.

آموزش افزونه Inline Related Posts و نمایش مطالب مرتبط در پست های وردپرس

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت Plugins در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، به تنظیمات » پست های مرتبط درون خطی در داشبورد وردپرس بروید. صفحه ای مانند زیر را خواهید دید.

کادر مربوط به گزینه Activate را فعال کنید. به محض فعال شدن این گزینه، پنجره ای باز می شود که در آن می توانید تمام تنظیمات مربوط به بهینه سازی کادر نمایش محتوای مربوطه را پیکربندی کنید.

در قسمت Style Settings می توانید ظاهر کادر نمایش محتوای مربوطه را سفارشی کنید.

در این بخش می‌توانید متن یا فراخوان، قالب، درصد باکس‌های نمایش محتوای مرتبط در صفحه، حاشیه‌های بالا و پایین (در CSS)، رنگ متن، تشویق کاربران به خواندن مطالب مرتبط، رنگ عنوان پست را انتخاب کنید. ، رنگ پس زمینه. سفارشی کردن پس زمینه جعبه، رنگ لبه جعبه (در صورت فعال بودن).

اگر کادر Display border shadow را علامت بزنید، سایه برای لبه‌های کادر در نظر گرفته می‌شود و اگر کادر نمایش متن “Powered by” را فعال کنید، متن درون خطی که توسط پست‌های مرتبط ایجاد شده است در داخل کادر نمایش داده می‌شود.

از آنجایی که افزونه Inline Related Posts با پیش نمایش واقعی ارائه می شود، می توانید تغییرات خود را به صورت زنده در کادر پیش نمایش زمان واقعی مشاهده کنید.

در قسمت بعدی می توانید تنظیمات افزونه را انجام دهید. این تنظیمات نشان می دهد که پلاگین Inline Related Posts چگونه در وب سایت شما رفتار می کند.

به طور پیش فرض، این افزونه تنظیم شده است تا پست های مرتبط را به تمام مقالات وب سایت شما اضافه کند.

در قسمت How many boxes per single post می توانید تعداد باکس های نمایش داده شده در هر پست را مشخص کنید.

گزینه Only posts from last N days به شما امکان می دهد نمایش پست های مرتبط قدیمی را محدود کنید و فقط پست های مرتبط N روز گذشته را نمایش دهید (تعداد روز را در کادر مشخص کنید).

در فاصله بین قسمت های کادر می توانید فاصله کادرها از یکدیگر را در متن مشخص کنید. عددی که در این قسمت وارد می کنید تعداد کلمات را مشخص می کند.

اگر گزینه Insert a box at the end of post را فعال بگذارید، می توانید پست های مرتبط را در انتهای پست نشان دهید.

همچنین می توانید پست های مرتبط را به صورت درون خطی به صفحات استاتیک وردپرس اضافه کنید.

از آنجایی که الگوریتم افزونه سلسله مراتب هدر را درک می کند، پست های درون خطی مانع محتوای شما نمی شوند. بنابراین لازم نیست نگران افزونه پست های مرتبط درون خطی باشید که جملات شما را برای نمایش لینک ها نصف می کند.

بخش بعدی به “تنظیمات موتور” می پردازد. تنظیمات این بخش بسته به استراتژی ها و تکنیک های سئو شما اختیاری است و تعیین می کند که چگونه افزونه Inline Related Posts پست های مشابه را انتخاب می کند.

به طور پیش فرض، این افزونه دسته ها و برچسب ها را جستجو می کند تا محتوای مشابه را نشان دهد. با این حال، می توانید از دسته ها یا برچسب ها استفاده کنید.

متأسفانه افزونه Inline Related Posts برای یافتن پست های مرتبط اسکن نمی کند. با این حال، می توانید محتوای خود را با استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس بهتر سازماندهی کنید.

در قسمت ویژگی پیوند “rell” می توانید پیوند را لغو فالو کنید و در قسمت ویژگی پیوند “target” می توانید پیوند را در یک تب جدید مرورگر باز کنید.

در نهایت، ویژگی ادغام Metabox را پیکربندی کنید. با این کار، متاباکس پست مربوطه در پست یا صفحه اضافه یا حذف می شود.

Metabox گزینه‌ای است که می‌توانید هنگام ایجاد محتوا برای نمایش پست‌های مرتبط در محتوای خود از آن استفاده کنید. در آموزش زیر بیشتر در مورد این ویژگی صحبت خواهیم کرد.

پس از انجام تنظیمات بر روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که فاصله بین کادرها حداقل تعداد کلماتی است که باید توسط افزونه نمایش داده شود تا کادر نمایش داده شود. بنابراین اگر مقاله یا صفحه ای کمتر از این تعداد داشته باشید، پست درون خطی نمایش داده نمی شود.

غیرفعال کردن نمایش پست های مرتبط در پست ها و برگه ها

اگر نمی خواهید پست های مرتبط در پست ها یا صفحات خاصی ظاهر شوند، باید از متاباکس ها استفاده کنید.

برای انجام این کار، یک ورودی/برگ جدید ایجاد کنید یا ورودی/برگ مورد نظر را در حالت ویرایش باز کنید.

در نوار کناری سمت چپ صفحه، می توانید پست های مرتبط با Meta Box توسط IntellyWP را مشاهده کنید. با فعال کردن کادر پست‌های بدون پست مرتبط، می‌توانید نمایش پست‌های مرتبط درون خطی را برای این محتوای خاص غیرفعال کنید.