منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزونه Peter’s Login Redirect کاربر پس از ورود به وردپرس تغییر مسیر دهید

افزونه Peter’s Login Redirect کاربر پس از ورود به وردپرس تغییر مسیر دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزونه Peter's Login Redirect کاربر پس از ورود به وردپرس تغییر مسیر دهید

پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر

هنگامی که کاربران وارد می شوند وردپرس باشد یا ترک، به ترتیب فرم مدیریت وردپرس یا فرم لاگین منتقل می شود. اما اگر یک سایت عضویت دارید یا می خواهید تجربه بهتری برای مشتریان خود ایجاد کنید، می توانید پس از ورود کاربران به مکان مشخص تری در سایت خود هدایت کنید. پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر به شما کنترل کامل در این زمینه را می دهد.

بسیاری از وب سایت ها در وردپرس چند کاربره هستند. از آن جمله می توان به وب سایت های چند نویسنده، فروشگاه های آنلاین یا وب سایت های عضویت اشاره کرد. بسیاری از این سایت ها از کاربران می خواهند که برای انجام برخی اقدامات و دسترسی به جزئیات حساب خود وارد سیستم شوند.

بسیاری از افزونه های عضویت وردپرس و سازندگان فروشگاه به طور خودکار یک صفحه ورود سفارشی را به کاربر نشان می دهند تغییر مسیر و کاربران را به صفحه مدیریت حساب سفارشی هدایت کنید.

اما وب سایت هایی هستند که از چنین افزونه هایی استفاده نمی کنند. در چنین وب سایت هایی، کاربران به قسمت مدیریت پیش فرض وردپرس هدایت می شوند.

پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر

بخش مدیریت وردپرس راهنمایی روشنی را برای کاربران در مورد اقدامات بعدی ارائه نمی دهد. این بخش می تواند برای وبلاگ نویسان و نویسندگان مفید باشد، بلکه برای کاربران و مشتریان شما نیز مفید است. تجربه ی کاربر ایده آل نیست.

تغییر مسیر مهم است زیرا به بهبود تجربه کاربر کمک می کند. به عنوان مثال، سایت شما ممکن است دارای پست ها یا صفحات خاصی برای نقش های کاربری خاص باشد. با استفاده از تغییر مسیر، کاربران مرتبط بلافاصله به محض ورود به صفحات مربوطه خود هدایت می شوند.

موقعیت دیگری که می‌تواند باعث شود پس از ورود به سیستم از تغییر مسیر کاربر استفاده کنید، زمانی است که محتوای پولی خود را برای نقش‌های خاصی سفارشی کرده‌اید یا پست‌های خصوصی ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید کاربران در آن دسته خاص قرار گیرند.

پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر یکی از این افزونه ها است بهترین پلاگین های مدیریت کاربر وردپرس و محدودیت دسترسی این به شما این امکان را می دهد که پس از ورود کاربران را به هر مکانی در سایت خود هدایت کنید. این مکان می تواند صفحه اصلی سایت شما، یک صفحه خاص در قسمت مدیریت یا هر مکان دیگری باشد.

شما می توانید نحوه تغییر مسیر کاربران را بر اساس نام کاربری، نقش کاربر (مدیر، ویرایشگر، مشتری و غیره) یا قابلیت های نقش انتخاب کنید. همچنین می توانید یک متغیر نام کاربری یا متغیر دیگری مانند postid را در تغییر مسیر خود قرار دهید.

از یک سری مقالات آموزش رایگان طراحی سایت امروز قصد آموزش پلاگین تغییر مسیر ورود به سیستم پیتر را داریم.

️ آموزش پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر، تغییر مسیر کاربر پس از ورود به وردپرس

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت Plugins در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، به تنظیمات » تغییر مسیرهای ورود/خروج در داشبورد وردپرس بروید. صفحه ای مانند زیر را خواهید دید.

افزونه Peter's Login Redirect کاربر پس از ورود به وردپرس تغییر مسیر دهید

همانطور که می بینید، این افزونه از پنج نوع مختلف لاگین پشتیبانی می کند و دارای برخی تنظیمات قابل تنظیم است.

همه این نقش ها دارای بخش هایی برای “url” و “logout url” هستند. در قسمت URL باید آدرس صفحه ای را که می خواهید کاربران را پس از ورود به آن هدایت کنید وارد کنید و قسمت Logout URL برای تغییر مسیرها پس از خروج از سیستم است.

به عنوان مثال، با قرار دادن آدرس “http://www.YourHomePage.com” در هر یک از این فیلدها، می توانید ورود یا خروج از سیستم وردپرس را تنظیم کنید تا کاربر به صفحه اصلی سایت شما هدایت شود. نام دامنه خود را جایگزین «YourHomePage» کنید.

چندین متغیر وجود دارد که می توانید در هر یک از بخش های ذکر شده استفاده کنید. اگر متغیر]نام کاربری[/variable]]در قسمت متن، نام کاربری به صورت پویا در URL درج می شود. می توانید از “homeurl” برای URL صفحه اصلی، “siteurl” برای صفحه اصلی سایت خود، و “postid-23” برای پستی که می خواهید به (23) تغییر مسیر دهید در هر فیلد متنی استفاده کنید. شناسه آن را جایگزین کنید. پستی که می خواهید به آن تغییر مسیر دهید).

️ورود به سیستم برای یک نام کاربری خاص تغییر مسیر دهید در تغییر مسیر ورود پیتر

Specific Users که اولین گزینه در صفحه تنظیمات است، به شما این امکان را می دهد که فقط کاربران خاصی را تغییر مسیر دهید.

می توانید نام کاربری مورد نظر خود را از پنجره کشویی Add انتخاب کنید. پس از آن، می توانید URL را برای تغییر مسیر کاربر هنگام ورود و خروج از سیستم در فیلدهای URL و Logout URL وارد کنید.

پس از اتمام، روی دکمه Add Username Rule کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شوند. اگر نیاز به تنظیم تغییر مسیر برای کاربران بیشتری دارید، این کار را تکرار کنید.

️ تغییر مسیر ورود برای نقش های کاربری خاص

پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر به شما امکان می دهد تغییر مسیر ورود را بر اساس نقش کاربر در وردپرس پیکربندی کنید.

به سادگی نقش کاربر مورد نظر را از لیست کشویی در قسمت Add انتخاب کنید و سپس URL تغییر مسیر را وارد کنید. به عنوان مثال، می توانید ویرایشگرها را به صفحه مدیریت وردپرس و مشترکین را به یک صفحه سفارشی هدایت کنید.

️تنظیم تغییرات مسیر ورود بر اساس قابلیت ها در وردپرس

پلاگین تغییر مسیر ورود به سیستم پیتر به شما امکان می دهد تغییر مسیرهای ورود را بر اساس سطح و قابلیت های کاربر شخصی سازی کنید. این گزینه به ویژه در صورتی مناسب است که سیستم عضویت خود را بر اساس قابلیت ها و نه بر اساس نقش ها تنظیم کرده باشید.

از منوی کشویی Add در قسمت Specific Level، User Level را انتخاب کنید و URL های ورود و خروج را برای تغییر مسیر وارد کنید. می توانید برای هر شماره یک سفارش تنظیم کنید. با این کار نحوه ایجاد و نمایش این قانون در تنظیمات افزونه مشخص می شود.

از نظر اولویت بالاترین قوانین نسبت به سایر طبقات اولویت دارند. بنابراین کاربران خاص هر چیزی را در زیر خود بازنویسی می کنند.

تغییر مسیر ورود برای همه کاربران در وردپرس

در صفحه تنظیمات افزونه پیترز لاگین تغییر مسیر، گزینه ای برای تغییر مسیر به سایر کاربران وجود دارد. اگر کاربری با هیچ یک از قوانینی که در بالا تنظیم کرده‌اید مطابقت ندارد، می‌توانید با وارد کردن URL در اینجا، او را تغییر مسیر دهید.

همچنین می توانید از این تنظیم برای ایجاد تغییر مسیر سایت برای همه کاربران استفاده کنید.

افزونه Peter's Login Redirect کاربر پس از ورود به وردپرس تغییر مسیر دهید

️تنظیم تغییر مسیر ثبت نام کاربر در ریدایرکت لاگین پیتر

هنگامی که یک کاربر جدید در سایت شما ثبت نام می کند، وردپرس آنها را به صفحه ورود هدایت می کند. می توانید یک URL تغییر مسیر در قسمت ثبت پست تنظیم کنید تا آنها را به صفحه دیگری در سایت خود هدایت کنید.

به عنوان مثال، می توانید آنها را با پیوند دادن آنها به کارهای مختلفی که می توانند در وب سایت شما انجام دهند، به صفحه خوش آمدگویی در وب سایت خود هدایت کنید.

بهینه سازی تنظیمات پلاگین تغییر مسیر ورود پیتر

در این قسمت می توانید محدودیت ها، سطح دسترسی مورد نیاز برای ویرایش ریدایرکت ها و نحوه کار با متغیرهای وردپرس را تعیین کنید. این تنظیم یک تنظیم پیشرفته است و فقط در صورتی باید تغییر یابد که دقیقاً بدانید چه کاری انجام می دهید. در غیر این صورت، آن را به طور پیش فرض رها کنید.