افزونه WP-Optimize یک افزونه مناسب برای بهینه سازی حجم پایگاه داده است

افزونه WP-Optimize یک افزونه مناسب برای بهینه سازی حجم پایگاه داده است

سلام دوستان پشتیبانی وردپرس; یکی از بحث های مهم در سئو وب سایت ها سرعت بارگذاری آن است. حتما از خود می پرسید سرعت چه تاثیری بر سئو دارد. زمانی که کاربر از یک وب سایت بازدید می کند، اگر سرعت بارگذاری آن بهینه نباشد، احتمالاً آن وب سایت را ترک کرده و به وب سایت های دیگر می رود. این رها شدن سریع کاربر باعث کاهش محبوبیت وب سایت در موتورهای جستجو و حذف آن از اولین نتایج موتورهای جستجو می شود. به همین دلیل باید توجه زیادی به کش وردپرس داشته باشید افزایش سرعت بارگذاری وردپرس و صفحه وب سایت یکی از افزونه هایی که برای این منظور می توان از آن استفاده کرد، افزونه WP-Optimize است که به بررسی آن می پردازیم.

در این مقاله چه خواندید:

با افزونه WP-Optimize سرعت بارگذاری وردپرس را افزایش دهید

راه های زیادی برای افزایش سرعت بارگذاری وردپرس وجود دارد که با بهینه سازی و ارتقای آن می توان سرعت بارگذاری وب سایت را تا حد زیادی افزایش داد. اما یک راه عملی برای افزایش سرعت بارگذاری وردپرس، بهینه سازی پایگاه داده وردپرس است. زمانی که پایگاه داده وردپرس را با حذف اطلاعات غیر ضروری و بلااستفاده بهینه می کنیم، حجم پایگاه داده وردپرس را کاهش می دهیم و در نتیجه مصرف منابع سرور و هاست را کاهش می دهیم. تمامی این اقدامات باعث افزایش سرعت بارگذاری وردپرس به دلیل کاهش درخواست ها به مدیریت و سرور پایگاه داده می شود. در این مقاله قصد داریم یک افزونه حرفه ای و قدرتمند را ارائه دهیم. به کمک آن می توانید خیلی سریع و آسان از شر اطلاعات غیر ضروری و اضافی در پایگاه داده خود خلاص شوید.

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

بهینه سازی wp یکی از بهترین افزونه های موجود برای بهینه سازی پایگاه داده و افزایش سرعت بارگذاری وردپرس است. با استفاده از این افزونه بسیار ساده، می توانید پایگاه داده وب سایت وردپرس خود را بهینه کنید و از شر محتوای پیش نویس ناخواسته، نظرات رد شده و سایر کپی های اضافی خلاص شوید. این افزونه که توسط تیم Updraft، روحانی رابین و دیوید اندرسون توسعه یافته است، قادر است بیش از 600000 نصب فعال را در مخزن وردپرس ثبت کند.

ویژگی های افزونه WP-Optimize

  • حذف کلیه اطلاعات غیر ضروری مانند نظرات اسپم، رونوشت ها و غیره از پایگاه داده.
  • کنترل کامل بر سفارشی سازی اطلاعات
  • سازگاری برنامه ریزی شده
  • با نصب و فعال سازی UpdraftPlus، قبل از هر سفارشی سازی، به طور خودکار یک فایل پشتیبان تولید می کند.
  • کاهش فشار روی سرور پایگاه داده و خواندن سریعتر اطلاعات از آن.
  • نمایش منظم وضعیت پایگاه داده در قالب یک جدول.

نصب پلاگین WP-Optimize

برای نصب و اجرای افزونه WP-Optimize از منوی وردپرس به مسیر Plugins > Add بروید و افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، گزینه ای به نام WP-Optimize در منوی وردپرس ایجاد می شود.

با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید. این صفحه دارای چهار تب است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

بهینه سازی wp

اولین تب صفحه تنظیمات افزونه WP-Optimize نام دارد. همانطور که مشاهده می کنید افزونه کاملا فارسی شده است. از این رو در مورد هر بخش توضیح کلی خواهیم داد.

نکته: توجه داشته باشید که قبل از بهینه سازی پایگاه داده وردپرس، یک فایل پشتیبان از آن تهیه کنید. برای شروع بهینه سازی دیتابیس قسمت هایی را که می خواهید حذف یا بهینه سازی کنید را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه “Perform all selected optimizations” کلیک کنید. بخش های قرمز مشخص شده در شکل، عملیات بهینه سازی فشرده تر خواهد بود. بنابراین، اگر سرور شما به اندازه کافی قدرتمند نباشد، احتمال آسیب دیدن اطلاعات شما در پایگاه داده بسیار زیاد است. پس در صورت تمایل این گزینه ها را نیز انتخاب کنید. توصیه می کنیم قبل از شروع سفارشی سازی یک فایل پشتیبان ایجاد کنید.

اطلاعات جدول

تب دوم همانطور که از نامش پیداست تمام اطلاعات و داده های پایگاه داده را با جزئیات کامل در قالب یک جدول فهرست می کند.

تنظیم

در تب تنظیمات، همانطور که مشاهده می کنید، با تیک زدن گزینه «فعال کردن حذف و بهینه سازی برنامه ریزی شده»، افزونه به طور مرتب پایگاه داده را با توجه به تنظیمات و بازه زمانی که انتخاب کرده اید بهینه می کند.

آخرین تب اطلاعات مربوط به سازندگان افزونه است و نیازی به توضیح ندارد.

نتیجه نهایی

یکی از مشکلات اکثر وب سایت هایی که مطالب زیادی منتشر می کنند کندی پایگاه داده است که تنها با بهینه سازی و حذف فایل های غیر ضروری که حجم زیادی از منابع سرور را اشغال می کنند می توان به آن دست یافت. امروز در این مقاله یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی پایگاه داده وردپرس را معرفی کرده ایم و همانطور که مشاهده می کنید با استفاده از این افزونه می توانید اسکن های برنامه ریزی شده پایگاه داده خود را انجام دهید و فایل ها و اطلاعات اضافی را از پایگاه داده حذف کنید. برای پاک کردن در آخر، این نکته را فراموش نکنید که قبل از هر گونه تغییر بزرگ مانند بهینه سازی، به روز رسانی و غیره، حتما یک فایل پشتیبان از پایگاه داده خود ایجاد کنید.

با تشکر از همکاری شما من

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 2 رای