منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهمی است که صاحبان فروشگاه باید از آن اطمینان حاصل کنند. اما چگونه؟

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهمی است که صاحبان فروشگاه باید از آن اطمینان حاصل کنند. اما چگونه؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهمی است که صاحبان فروشگاه باید از آن اطمینان حاصل کنند. اما چگونه؟

سلام دوستان عزیز؛ در جلسات قبلی بحث امنیت را مطرح کرده بودیم. همانطور که می دانید تعداد حملات هکرها و خرابکاری ها روز به روز در حال افزایش است. در چنین شرایطی تنها راه اجتناب از آن توجه ویژه به امنیت وب سایت شماست. اقدامات کلی برای افزایش امنیت سایت، از نصب افزونه های امنیتی گرفته تا بررسی رمز عبور و غیره را کنترل کنید. امنیت خرید اینترنتی نیز در فروشگاه های اینترنتی بسیار مهم است.

در این مقاله چه خواندید:

اهمیت توجه به ایمنی خرید آنلاین

شایان ذکر است در جلسه گذشته 5 چالن برای تدارکات مورد بررسی قرار گرفت. امنیت فروشگاه آنلاین در ادامه مبحث قبل قصد داریم به 5 عامل آخر برای افزایش امنیت خرید آنلاین کاربران و حفظ ثبات امنیت وب سایت بپردازیم.

اهمیت توجه به ایمنی خرید آنلاین

6- آسیب پذیری های امنیتی فروشگاه اینترنتی خود را بیابید

یکی از بهترین و کاربردی ترین راه ها برای جلوگیری از نفوذ هکرها و اطمینان از امنیت خرید آنلاین کاربران، اسکن منظم امنیت یک فروشگاه اینترنتی در بازه های زمانی مشخص است. با یک اسکن امنیتی، هکرها از وجود آن آگاه می شوند و قبل از اقدام برای رفع آن، آسیب پذیری های امنیتی را در فروشگاه آنلاین شما شناسایی می کنند.

پلتفرم تجارت الکترونیک شامل ابزارهای مختلفی برای تست و کشف آسیب پذیری های امنیتی است که در این زمینه به شما کمک شایانی خواهد کرد. مراقب باشید از ابزارهایی استفاده کنید که علاوه بر اسکن کامل فروشگاه اینترنتی شما، شبکه را نیز طی می کنند تا آسیب پذیری ها و خطاهای احتمالی را بیابند تا در صورت بروز مشکل برطرف شوند.

ابزارهای Retina CS Community، MBSA، OpenVAS از بهترین ابزارها برای اسکن امنیت وب سایت هستند.

آسیب پذیری های امنیتی فروشگاه آنلاین خود را بیابید

۷- فروشگاه اینترنتی خود را با PCI DSS سازگار کنید

هر فروشگاه اینترنتی که از فناوری پرداخت آنلاین با کارت بانکی برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده می کند، باید برای افزایش امنیت خرید آنلاین و حفظ اطلاعات کاربران از این سیستم استفاده کند.

PCI DSS که توسط سازمان‌های پرداخت پیشرو با نام تجاری شورای استانداردهای امنیتی ایجاد شده است، مخفف استاندارد امنیت داده‌های صنعت کارت پرداخت است و قوانین جامعی را برای افزایش امنیت کارت‌های پرداخت در سراسر جهان ارائه می‌کند. به طور خلاصه، PCI DSS یک استاندارد چند وجهی است که امنیت، سیاست‌ها، معماری شبکه، طراحی نرم‌افزار و حساسیت‌های مربوط به فعالیت‌های امنیتی را مدیریت می‌کند تا به مؤسسات مالی و بانک‌ها در حفاظت از داده‌های حساب کاربری کمک کند.

PCI DSS Internet Shopping Security را نصب کنید

8- وب سایت خود را همیشه به روز نگه دارید

در کنار امنیت وب سایت، یکی از مهم ترین موارد در تضمین امنیت خرید آنلاین برای کاربران این است که همیشه وب سایت را به آخرین نسخه منتشر شده از پلتفرم، قالب ها یا افزونه های نصب شده به روز کنید. توسعه دهندگان پلتفرم‌ها، قالب‌ها و افزونه‌های مدیریت محتوا، هم از نظر امکانات و هم از نظر امنیت، همیشه مراقب توسعه محصولات خود هستند و به همین دلیل محصولات خود را به طور مرتب بررسی می‌کنند و در صورت یافتن شکاف‌های امنیتی، از آن استفاده می‌کنند. اقدام کنید و یک نسخه را منتشر کنید. آنها یک مورد جدید برای شما ارسال می کنند.

با تأخیر در به‌روزرسانی، به هکرها این فرصت را می‌دهید که از حفره‌های امنیتی نسخه‌های قبلی سوء استفاده کنند و به کسب و کار شما آسیب برسانند.

به روز رسانی وردپرس، تم و افزونه - امنیت خرید اینترنتی

9- همیشه یک برنامه پشتیبان منظم داشته باشید

فایل های پشتیبان وب سایت همیشه آخرین امید شما برای بازیابی اطلاعات از دست رفته یا حل هر گونه حادثه یا مشکل ناشناخته در وب سایت هستند. در حال حاضر، در حالی که شما در حال خواندن این مقاله هستید، یک هکر می تواند به وب سایت شما نفوذ کند و تمام اطلاعات و داده های شما را در کسری از ثانیه از بین ببرد. اگر تاکنون یک برنامه پشتیبان منظم برای وب سایت خود تنظیم نکرده اید، متأسفانه تمام تلاش های شما شکست خورده و کسب و کار آنلاین شما عملاً به پایان رسیده است.

همچنین تصور قرار گرفتن در موقعیت فوق بسیار سخت و دردناک است. بنابراین، برای اینکه وارد این شرایط بسیار پیچیده نشوید، از هم اکنون یک برنامه پشتیبان برای وب سایت خود تهیه کنید تا همیشه یک فایل پشتیبان از آخرین تغییرات وب سایت خود داشته باشید. ایجاد یک برنامه پشتیبان باید همیشه در یک زمان معقول با توجه به میزان فعالیت و تغییرات ایجاد شده در وب سایت شما انجام شود.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هرگز فایل پشتیبان وب سایت خود را در همان هاست وب سایت نگهداری نکنید. زیرا در صورت بروز مشکل در هاست یا هک شدن هاست ممکن است فایل پشتیبان شما نیز از بین برود.

پشتیبان گیری و امنیت Websocket

اکثر ارائه دهندگان هاست از وب سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می کنند. همچنین می توانید از آنها بخواهید که از وب سایت شما نسخه پشتیبان تهیه کنند. همچنین بررسی کنید که سرویس دهنده هاست بک آپ گیری خودکار را به طور کامل و بدون خطا انجام داده و در مکانی امن ذخیره کند. البته توصیه می کنیم در صورت امکان نسخه هایی از وب سایت خود را جدا از هاست خود تهیه و ذخیره کنید.

10- از یک شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید.

با استفاده از CDN علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری وب سایت شما برای کاربران مختلف در نقاط جغرافیایی مختلف، می تواند برای افزایش امنیت خرید آنلاین نیز بسیار مفید باشد. CDN مخفف Content Delivery Network و مخفف Content Distribution Network است.

این سرویس به گونه ای کار می کند که سرورها در مکان های جغرافیایی مختلف در سراسر جهان قرار دارند که یک نسخه کامل از محتوای وب سایت شما را ذخیره می کنند. هرگاه کاربری آدرس وب سایت شما را در مرورگر خود وارد کند، این شبکه ها وظیفه دارند بر اساس موقعیت مکانی کاربر و از طریق نزدیکترین سرور، محتوا را در اختیار کاربران قرار دهند. این شبکه ها هرگونه فعالیت مخرب را شناسایی کرده و در صورت حملات DDoS آن را مسدود می کنند.

شبکه تحویل محتوا

نتیجه گیری نهایی

امنیت خرید اینترنتی نکته بسیار مهمی است که در هر فروشگاه اینترنتی باید به آن توجه ویژه ای شود و همواره در حفظ و بهبود آن تلاش کنید. حفظ اطلاعات کاربران و همچنین ایجاد بستری امن و قابل اعتماد برای ارائه خدمات به کاربران و مشتریان یکی از وظایف اصلی مدیران وب سایت می باشد.

در این سری از آموزش پشتیبانی وردپرس 10 عامل کلیدی برای اطمینان از ایمنی خرید آنلاین را معرفی می کنیم که عبارتند از:

 1. خدمات میزبانی مناسب
 2. دسترسی به پروتکل امنیتی SSL
 3. از یک پلت فرم امن استفاده کنید
 4. امنیت اطلاعات کاربر
 5. عدم ذخیره اطلاعات حساس مشتری
 6. اسکن امنیتی
 7. مطابقت سایت با استاندارد PCI DSS
 8. به روز رسانی های منظم
 9. پشتیبان گیری معمولی
 10. استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

موارد ذکر شده در امنیت فروشگاه های اینترنتی و خرید اینترنتی تاثیر بسزایی دارد. در صورت وجود مشکل از قسمت پشتیبانی سایت با ما تماس بگیرید. انشالله موفق باشی

دوستان عزیز آموزش امنیت فروشگاه اینترنتی به پایان رسید. ما در سایت هستیم پشتیبانی وردپرس دوره آموزشی رایگان پیشگیری از حملات و جلوگیری از هک را برای شما آماده کرده ایم که لیست آن را در ادامه مشاهده می کنید.

جلسه اول: اهمیت امنیت در وردپرس

جلسه 2: راه های افزایش سطح امنیت وردپرس

جلسه 3: اقدامات امنیتی در وردپرس

جلسه 4: وردپرس ضد هک

افزایش امنیت و پاکسازی کدهای مخرب وردپرس

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 2 رای