منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس و نحوه رفع آن با پیکربندی وردپرس امکان پذیر نیست

ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس و نحوه رفع آن با پیکربندی وردپرس امکان پذیر نیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس و نحوه رفع آن با پیکربندی وردپرس امکان پذیر نیست

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت اکثر توسعه دهندگان وردپرس با پیام «آیا فهرست اصلی توسط سرور قابل نوشتن است؟» مواجه می شوند. آنها با این مواجه هستند که این یک خطا است. هنگام کار با اکثر توسعه دهندگان وردپرس قادر به ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس نیست آنها به طور مستقیم مجوزهای آپلود فایل را در سرور بررسی می کنند. که گاهی برای حل مشکل کافی است.

قادر به ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس نیست

در این مقاله چه خواندید:

قادر به ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس نیست

به غیر از مجوزهای آپلود فایل در سرور، این خطا به دلایل دیگری نیز رخ می دهد. به عنوان مثال، اگر وب سایت وردپرس خود را به یک هاست جدید منتقل کرده اید، ممکن است این خطا را مشاهده کنید. با این حال، مهم نیست دلیل آن چیست، این مقاله از پشتیبانی وردپرس به شما نشان می دهد که چگونه آن را در عرض چند دقیقه برطرف کنید.

1- تغییر دایرکتوری آپلود در تنظیمات وردپرس

اگر اخیراً وب سایت وردپرس خود را به هاست جدید وردپرس منتقل کرده اید. به احتمال زیاد مسیر دایرکتوری آپلود وردپرس شما اشتباه است. یک راه آسان برای عیب یابی و رفع خطای عدم ایجاد دایرکتوری در وردپرس، بررسی تنظیمات در این بخش است. برای این کار وارد پنل مدیریت وب سایت وردپرس خود شوید. سپس در تب تنظیمات، رسانه را انتخاب کنید. در قسمت آپلود فایل، باید فیلدی به نام ذخیره فایل های آپلود شده در این پوشه را مشاهده کنید. اکنون مسیر دایرکتوری آپلود خود را بررسی کنید. برای مثال مسیر کامل دایرکتوری آپلودها در وردپرس به صورت زیر است:

،خانه،U694443746،public_html،wp،موضوع،بارگذاری

قادر به ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس نیست

سپس از طریق مدیر فایل هاست یا FTP بررسی کنید که آیا مسیر دایرکتوری آپلود درست است یا خیر. کافیست به پوشه مورد نظر رفته و مسیر را بررسی کنید. در Hosts File Manager، مسیر را می توان در سمت چپ بالای صفحه مشاهده کرد. پس از اطمینان از صحت مسیر ارائه شده، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید و سعی کنید فایل های مورد نظر خود را دوباره آپلود کنید. اگر نمی توانید مسیر دایرکتوری آپلود را در قسمت مدیریت وردپرس خود مشاهده کنید، می توانید فایل پیکربندی وردپرس را ویرایش کنید. هم کار کن برای این کار ابتدا فایل wp-confing.php را با Hosts File Manager یا FTP باز کنید و سپس کد زیر را به آن اضافه کنید:

define(‘upload’, ‘wp-content/upload’);

توجه داشته باشید که کد بالا باید قبل از خط کد زیر قرار گیرد:

require_once(ABSPATH.’wp-settings.php’);

حالا سعی کنید دوباره فایل های خود را آپلود کنید. اگر خطا همچنان ادامه داشت، روش دیگری را امتحان کنید.

2- تغییر مجوز پوشه برای رفع خطای Unable to Create Directory در وردپرس

حتی اگر مراحل ذکر شده در قسمت اول را به طور کامل بررسی کرده باشید و از درست بودن مسیر دایرکتوری آپلود مطمئن باشید. اما باز هم خطا” آیا دایرکتوری والد آن توسط سرور قابل نوشتن است؟ آیا ” را می بینید؟ برای رفع ناتوانی در ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس، بهتر است پیکربندی مجوزهای پوشه آپلودهای خود را بازنشانی کنید. برای این کار می توانید از یک برنامه FTP مانند FileZilla یا File Manager استفاده کنید. مراحل زیر را مشاهده می کنید. طراحی شده برای بازنشانی مجوزهای پوشه آپلود با استفاده از FileZilla.

 1. وارد حساب کاربری FileZilla خود شوید.
 2. به محل نصب وردپرس در دایرکتوری خود بروید و پوشه wp-content را باز کنید.
 3. در داخل برنامه بر روی پوشه آپلود کلیک راست کنید.
 4. گزینه File Permissions را انتخاب کنید تا پنجره مورد نظر باز شود.
 5. قسمت Numeric Value را پیدا کرده و عدد 755 را در آن وارد کنید.
 6. اگر علامت زده نشد، گزینه Recurse in subdirectories را علامت بزنید.

گزینه Apply to Directories only را انتخاب کرده و در نهایت OK را بزنید.

قادر به ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس نیستتغییر مسیر مجوزهای پوشه آپلود به 755 فقط برای این پوشه اعمال نمی شود، بلکه همه پوشه های زیر آن دارای مجوزهای 755 هستند. همانطور که در ابتدای این آموزش گفته شد، تنظیم مجدد مجوز پوشه آپلود فقط گاهی اوقات می تواند مشکل را حل کند. در نهایت، اگر هر دو روش ذکر شده کار نکرد، می توانید راه حل زیر را نیز امتحان کنید: مجوز پوشه آپلود را از 755 به 777 تغییر دهید.

قادر به ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس نیست

این مجوز به هر کسی اجازه می‌دهد تا در این پوشه بخواند/بنویسد. حالا یک فایل جدید آپلود کنید. پس از آن لایسنس را به ۷۵۵ برگردانید.

3- رفع ارور “آیا دایرکتوری والد آن توسط سرور قابل نوشتن است؟” “استفاده از VPS.

اگر وردپرس خود را روی VPS راه اندازی کرده اید و به SSH دسترسی دارید. همچنین می توانید راه حل زیر را امتحان کنید. توجه داشته باشید که آموزش زیر برای VPS لینوکس است که از سرور آپاچی استفاده می کند.

قبل از شروع، اجازه دهید پیشینه ای به شما بدهم: به طور پیش فرض، وب سرور آپاچی شما از کاربر www-data و گروه www-data برای دسترسی به فایل ها و پوشه ها استفاده می کند. این امکان وجود دارد که پوشه آپلود در واقع به www-data تعلق نداشته باشد، که طبیعتاً اجازه نوشتن به پوشه را نمی گیرد.

برای انجام این کار باید از دستور لینوکس که در زیر نشان داده شده است استفاده کنید.

 1. ابتدا از طریق SHH به VPS خود متصل شوید.
 2. به پوشه wp-content بروید. ما فرض می کنیم که وردپرس شما در پوشه public_html نصب شده است. سی دی public_html/wp-content
 3. اکنون مالک و گروه را به www-data تغییر دهید. پلاگین های chown -R www-data:www-data
 4. مانند یک حساب میزبانی مشترک، مجوزهای پوشه ممکن است برای وردپرس برای نوشتن در پوشه افزونه ها کافی نباشد. داخل پوشه wp-content دستور زیر را اجرا کنید. آپلود chmod 755 -R

این دستور مجوزها را برای پلاگین و همه زیرشاخه های داخل آن روی 755 تنظیم می کند.

نتیجه نهایی

ناتوانی در ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس می تواند بسیار خسته کننده باشد، به خصوص اگر مجوزهای پوشه آپلود را بازنشانی کنید. در این آموزش راه های عملی رفع این ارور ذکر شد که امیدواریم در رفع این ارور به شما کمک کند.

خدمات تحلیل و عیب یابی وردپرس

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 2 رای