بازنشانی پایگاه داده وردپرس با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

بازنشانی پایگاه داده وردپرس با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

سلام دوستان عزیز؛ همانطور که می دانید پایگاه داده جزء جدایی ناپذیر وردپرس است که نیاز به توجه دارد. جدای از حفظ اطلاعات، تمیز و مرتب نگه داشتن آن ها به گونه ای که اطلاعات منسوخ و غیر ضروری را حذف کنید و سعی کنید مشکلی ایجاد نکنید بسیار مهم است. همچنین گاهی اوقات به دلایل مختلف کاربران می خواهند پایگاه داده وردپرس را برای بازگشت به تنظیمات اولیه و حالت پیش فرض ریست کنند. در این آموزش افزونه Reset پایگاه داده وردپرس را معرفی می کنیم، روشی ساده برای بازگشت به تنظیمات اولیه که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی تمامی قسمت های مورد نظر خود را انتخاب کرده و به حالت پیش فرض برگردید.

در این مقاله چه خواندید:

نحوه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

اگر قصد دارید اطلاعات و داده های ذخیره شده در پایگاه داده وردپرس خود را به طور کامل پاک کنید، باید بدانید که حذف دستی این اطلاعات همه آن ها را پاک نمی کند و فقط می توانید به پست ها و صفحات و سایر اطلاعات از این دست دسترسی داشته باشید. فقط شما می توانید پاکش کن بهترین راه برای حذف کامل اطلاعات در پایگاه داده وردپرس استفاده از افزونه است. افزونه های زیادی برای بازنشانی پایگاه داده در مخازن وردپرس و در دنیای وب منتشر شده است، یکی از بهترین افزونه های موجود که امروز در این مقاله با پشتیبانی وردپرس قصد معرفی آن را داریم، افزونه WP Database Reset است که بسیار عالی است. می تواند پایگاه داده وردپرس شما را تمیز و به روز کند.

بازنشانی پایگاه داده وردپرس با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

افزونه بازنشانی پایگاه داده وردپرس

افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های بازنشانی پایگاه داده وردپرس است. این افزونه که توسط Chris Barthe توسعه یافته است، 80000 نصب فعال و امتیاز 4.5 از 5 ستاره را در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است.ویژگی های پلاگین بازنشانی پایگاه داده وردپرس

  • بازنشانی پایگاه داده وردپرس تنها با چند کلیک.
  • انتخاب بخش های خاصی از پایگاه داده برای تمیز کردن
  • کاملا ایمن و آسان برای استفاده.
  • دیتابیس را در تایم لاین ریست کنید.

نصب و نصب افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

برای نصب و فعال سازی افزونه WordPress Reset Database از منوی سمت راست پیشخوان بر روی گزینه Add کلیک کنید. سپس در قسمت جستجوی افزونه ها wordpress database reset را تایپ کنید تا وردپرس افزونه مورد نظر شما را پیدا کند.

پس از اتمام مراحل جستجو، افزونه مورد نظر را پیدا کرده و سپس بر روی گزینه Install Now کلیک کرده و در نهایت افزونه را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، گزینه ای به نام «Reset Database» در قسمت فرعی ایجاد می شود. منوی تب Tools که می توان روی آن کلیک کرد، شما را به صفحه تنظیمات افزونه می برد تا پایگاه داده وردپرس را بازنشانی کنید.

بازنشانی پایگاه داده

کار با این افزونه بسیار آسان است. ابتدا در صفحه تنظیمات افزونه Reset پایگاه داده وردپرس، قسمت Tables را انتخاب کنید، باید قسمت هایی را که می خواهید ریست کنید انتخاب کنید و اطلاعات موجود در آن را حذف کنید. می توانید روی گزینه Select All کلیک کنید تا همه به یکباره انتخاب شوند.

برای حذف قسمت های انتخاب شده می توانید بر روی گزینه Remove کلیک کنید. متاسفانه به دلیل فارسی بودن زبان وردپرس ما گزینه انتخاب شده به گزینه Remove پایین آمده است.

نکته: توجه داشته باشید که اگر قسمت کاربران را انتخاب کرده باشید، پس از ریست دیتابیس وردپرس، رمز ورود شما نیز ریست می شود. بنابراین قبل از هر کاری رمز ورود به حساب کاربری را بازنشانی کنید. پس از انتخاب قسمت مورد نظر، کد امنیتی پنج رقمی را در قسمت تایپ کرده و روی گزینه Reset Table کلیک کنید. بنابراین، با کلیک بر روی این گزینه از شما پرسیده می شود که آیا از ادامه روند مطمئن هستید یا خیر. برای ادامه روی OK کلیک کنید. در زیر تصویری از بازنشانی پایگاه داده وردپرس پس از استفاده از این افزونه را مشاهده می کنید.

همانطور که می بینید، تمام اطلاعات پایگاه داده و تنظیمات انجام شده به حالت پیش فرض وردپرس بازگشته است.

نکته:

دوستان عزیز توصیه می شود قبل از ریست دیتابیس وردپرس حتما از وردپرس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت تمایل به برگرداندن آن به حالت قبل دچار مشکل نشوید. زیرا بازنشانی دیتابیس تمامی اطلاعات و تنظیمات انجام شده در سایت شما را حذف می کند و پس از نصب جدید وردپرس آن را به حالت اول برمی گرداند.

نتیجه نهایی

بسیاری از افراد، از جمله توسعه دهندگان تم ها و افزونه ها، برای بازنشانی و به روز رسانی پایگاه داده وردپرس به پلاگین نیاز دارند. افزونه بازنشانی پایگاه داده وردپرس یکی از بهترین و حرفه ای ترین افزونه های موجود برای بازنشانی پایگاه داده وردپرس می باشد که دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله امکان انتخاب یا عدم انتخاب قسمت های مختلف جهت رفرش و حذف اطلاعات آن قسمت می باشد. توجه داشته باشید که پس از استفاده از این افزونه تمامی اطلاعات قسمت هایی که انتخاب کرده اید به طور کامل حذف می شود و در صورتی که تمامی قسمت ها را انتخاب کرده باشید با ریست دیتابیس تمامی تنظیمات شما بازنشانی می شود.

با تشکر از همکاری شما ،

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 1 رای