منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت می توان گفت که تصاویر موجود در یک وب سایت جزء جدانشدنی آن هستند. وب سایت بدون عکس جذابیتی برای خواننده ندارد و بسیار خسته کننده است. اما اگر تصاویری که در وب سایت خود قرار می دهید بهینه نباشند، سرعت بارگذاری وب سایت را تا حد زیادی کاهش می دهد و باعث خروج سریع کاربران از وب سایت می شود. به همین دلیل تمرکز بر بهینه سازی تصاویر وردپرس بسیار مهم است. امروز در این مقاله قصد دارم افزونه EWWW Image Optimizer را معرفی کنم که یکی از بهترین هاست. پلاگین های بهینه سازی تصویر وردپرس ما داریم

در این مقاله چه خواندید:

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس است که بیش از 500000 نصب فعال در مخزن وردپرس دارد. این افزونه که توسط تیم Shane Bishop توسعه داده شده است، بسیار ساده و سریع حجم تصاویر را در یک وب سایت کاهش می دهد و سرعت وب سایت را افزایش می دهد.

ویژگی های افزونه EWWW Image Optimizer

  • بهینه سازی و کاهش تعداد تصاویر.
  • افزایش سرعت بارگذاری وب سایت
  • کاهش فضای سرور و مصرف پهنای باند.

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

برای نصب و فعال سازی افزونه EWWW Image Optimizer از منوی وردپرس به مسیر Plugin > Add بروید و آن را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، گزینه ای به نام EWWW Image Optimizer در منوی وردپرس ایجاد می شود. روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

تنظیمات پایه

اولین تب تنظیمات افزونه Basic Settings نام دارد که به تنظیمات اولیه افزونه می پردازد. در ادامه این بخش را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

تنظیمات پایه

کلید API بهینه سازی ابری:

پس از تایید ایمیل شما، کلید API به ایمیل شما ارسال می شود. می توانید به ایمیل خود مراجعه کرده و کد را کپی کرده و در این قسمت پست کنید.اشکال زدایی: با فعال کردن این گزینه در زمان بروز مشکل. افزونه شما را راهنمایی می کند تا مشکل را حل کنید.حذف ابرداده: این ویژگی تمام اطلاعات اضافی تصویر از جمله مکان، زمان ثبت تصویر و غیره را حذف می کند. گزینه های دیگر این صفحه مربوط به بهینه سازی تصاویر، گیف، فایل های پی دی اف می باشد. شما می توانید تنظیمات آن را بر اساس نیاز خود پیکربندی کنید.

تنظیمات پیشرفته

این بخش به تنظیمات پیشرفته بهینه سازی تصویر می پردازد.

تنظیمات پیشرفته افزونه EWWW Image Optimizer

سطح کیفیت JPG:

از این قسمت می توانید سطح کیفیت پیش فرض وردپرس را با وارد کردن عددی از 1 تا 100 تغییر دهید. پیشنهاد می شود از عدد 82 استفاده کنید.بهینه سازی موازی: این گزینه باید هماهنگ با آپلود سفارشی شود. در صورتی که سرور شما آسیب پذیر باشد، فعال کردن این گزینه ممکن است باعث ایجاد مشکل در وب سایت شما شود.سفارشی سازی برنامه ریزی شده: با فعال کردن این گزینه، سفارشی سازی ها در زمان بازدید از وب سایت شما برنامه ریزی و اجرا می شوند.شامل پوشه کتابخانه رسانه: این گزینه مربوط به اسکن تمام عکس ها از دو پوشه آخر کتابخانه در زمان بهینه سازی زمان بندی شده و بهینه سازی انبوه است.پوشه هایی برای سفارشی سازی: در این قسمت مسیرهای حاوی تصاویر را برای سفارشی سازی وارد کنید.پوشه برای نادیده گرفتن: اگر نمی خواهید برخی از فایل ها را بهینه کنید، آدرس آنها را در این قسمت وارد کنید.

تنظیمات را تغییر اندازه دهید

این تب به تنظیم تغییر اندازه خودکار تصویر می پردازد.

تنظیمات را تغییر اندازه دهید

استخراج DN:

این گزینه با فعال سازی CDN و تغییر اندازه خودکار تصاویر بر اساس اندازه صفحه سروکار دارد.تشخیص اندازه: این گزینه با برجسته کردن و تغییر اندازه تصاویر در پنل مدیریت کاربر سروکار دارد.تغییر اندازه تصاویر رسانه: این گزینه با تغییر اندازه تصاویری که مستقیماً به کتابخانه وردپرس وارد می شوند سروکار دارد. بیشتر شبیه تصاویر آپلود شده پست … که می توانید آن را به دلخواه تنظیم کنید.تغییر اندازه تصاویر دیگر: این گزینه با تغییر اندازه تصاویری که به صورت غیر مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد می شوند، سروکار دارد. مانند تصاویر قالب و … که می توانید به دلخواه آنها را تنظیم کنید.غیرفعال کردن اندازه: از این قسمت می توانید برنامه تغییر اندازه را برای گروه خاصی از تصاویر غیرفعال کنید.

تنظیمات تبدیل

تنظیمات این تب مربوط به تبدیل تصاویر به فرمت های سبک تر است.

تنظیمات تبدیل

پنهان کردن لینک تبدیل: این گزینه مربوط به پنهان کردن لینک تبدیل است.حذف اصلی: با فعال کردن این گزینه، تصاویر اصلی پس از تبدیل تصویر از روی سرور حذف خواهند شد.تبدیل JPG به PNG را فعال کنید: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت JPG به PNG تبدیل می شوند.فعال کردن تبدیل GIF به PNG: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت GIF به PNG تبدیل می شوند.

تنظیمات webp

این تب به تنظیمات تصاویر در قالب WebP می پردازد.

تنظیمات webp

با فعال کردن تنظیمات WebP در این صفحه، تصاویر با فرمت JPG و PNG به تصاویر با فرمت WebP تبدیل می شوند.

سفارشی سازی انبوه

اکنون که با تنظیمات افزونه آشنا شدید، از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس، از قسمت Media بر روی گزینه Bulk Optimize کلیک کنید. برای بهینه سازی تمام عکس های موجود در کتابخانه وردپرس، در این قسمت بر روی گزینه Scan for Unoptimized Images کلیک کرده و سپس روی گزینه Start Optimizing کلیک کنید.

نتیجه نهایی

همانطور که می بینید، کار با افزونه EWWW Image Optimizer نسبتا ساده است. تنها با چند کلیک می توانید تمام تصاویر وب سایت وردپرس خود را بهینه کنید. بدون شک افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس موجود است. ،

سرعت بخشیدن به خدمات سایت وردپرس

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 2 رای