منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟ برای SEO با فناوری SMO کمک بگیرید!

بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟ برای SEO با فناوری SMO کمک بگیرید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟ برای SEO با فناوری SMO کمک بگیرید!

سلام دوستان عزیز؛ در جلسات قبل تمام روش های موجود و تکنیک های امروزی برای توسعه سریع وب سایت را مورد بحث قرار دادیم. او هک رشد چیست؟ و برای چه افزایش ترافیک و بهبود رتبه بیایید استفاده کنیم یکی دیگر از تکنیک های موثر بهینه سازی شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل، هک رشد باید شامل روش های رسانه های اجتماعی نیز باشد، از این مقاله برای بهبود خود استفاده کنید.

در این مقاله پشتیبانی وردپرس قصد داریم در مورد اهمیت بهینه سازی شبکه های اجتماعی صحبت کنیم. شبکه اجتماعی آنها پتانسیل زیادی برای افزایش ورودی کاربران وب سایت دارند. اگر بتوانید در یک شبکه اجتماعی محبوب صفحه ای مرتبط با کسب و کار خود ایجاد کنید و از تکنیک هایی برای جلب نظر و اعتماد کاربران در این شبکه استفاده کنید، بدون شک موفقیت شما تضمین می شود.

حتی بهتر است بدانید که فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از اصول مهم است. سئو است. فعالیت اولیه و صحیح در این شبکه ها بدون شک تاثیر بسزایی در رشد رتبه شما در موتورهای جستجو خواهد داشت. اما با وجود تاثیر بسیار زیاد شبکه های اجتماعی در توسعه وب سایت، متاسفانه اکثر مدیران وب سایت ها اهمیت چندانی به فعالیت در شبکه های اجتماعی نمی دهند و آن را نادیده می گیرند.

اما فعال بودن در شبکه های اجتماعی به معنای ایجاد صفحات و کپی و ارسال محتوا نیست، بلکه باید دانش کافی در مورد بهینه سازی شبکه های اجتماعی یا SMO داشته باشید.

در این مقاله چه خواندید:

بهینه سازی رسانه های اجتماعی یا SMO چیست؟

SMO مخفف عبارت بهینه سازی رسانه های اجتماعی و این یعنی بهینه سازی شبکه های اجتماعی. SMO شامل مجموعه ای از قوانین است که طراحان و مدیران وب سایت اعمال و بهینه می کنند طراحی وب سایت ترافیک کاربران شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر و غیره شبکه اجتماعی به وب سایت خود تغییر مسیر دهید.

به عبارت دیگر، SMO را می توان مشابه بهینه سازی موتور جستجو در نظر گرفت، در هر دو مورد، هدف آن افزایش میزان ترافیک وب سایت است.

به طور کلی بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی به معنای بهینه سازی محتوای آن و اشتراک گذاری مناسب در شبکه های اجتماعی است. SMO با کیفیت محتوا، اعتبار نویسنده و همچنین تجربه کاربری مرتبط با محتوا و نویسنده سروکار دارد.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی

آیا بهینه سازی وب سایت برای شبکه های اجتماعی باعث بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو می شود؟

تا قبل از سال 2006 بحث بهینه سازی شبکه های اجتماعی مطرح نبود و فعالیت در این شبکه ها هیچ تاثیری بر رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو نداشت. اما از سال 2006 به بعد این شبکه اجتماعی بسیار گسترده شد و کاربران آن نیز افزایش چشمگیری پیدا کردند. موتور جستجو وی همچنین به فعالیت بهینه در این شبکه ها اهمیت زیادی می داد.

در موتور جستجوی گوگل الگوریتم زرین پر، زرین بال این مسئول یافتن محتوای با کیفیت بالا، معتبر و قابل اشتراک گذاری است. جالب است بدانید که هر چه یک مقاله در وب سایت شما بیشتر توسط کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و مورد پسند قرار گیرد، بر رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر می گذارد. در واقع در این به اصطلاح مقاله شما الف است نمودار اجتماعی ثابت شده است که موتورهای جستجو مانند گوگل به محتوای قرار داده شده در نمودار اجتماعی اهمیت زیادی می دهند.

مزایای بهینه سازی شبکه های اجتماعی

 1. رسانه های اجتماعی ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت می کنند.
 2. شما می توانید وب سایت و خدمات خود را بسیار سریعتر ارائه دهید.
 3. ارتباط مشتری با شما بسیار ساده و دوستانه است.
 4. رسانه های اجتماعی منبع باز و عالی برای تبلیغات هستند.
 5. هدف گذاری آسان مشتریان هدف
 6. ارتباط شما با مشتریان تقویت خواهد شد.

امکانات سفارشی سازی شبکه های اجتماعی یا SMO ها

ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری: با استفاده از مطالب مفید می توانید آگاهی یا اعتبار تجاری به روشی بسیار ساده و هدفمند توسعه دهید و اجتماعی آنلاین را برای مخاطبین خود فراهم کنید.

استفاده از تصاویر اینفوگرافیک (اینفوگرافیک، تصاویر اینفوگرافیک یکی از مفیدترین و بهترین راه ها برای جلب توجه کاربران و هدایت آنها به منبع مورد نظرشان (مانند وب سایت) است.

نشانه گذاری اجتماعی: یکی از منابع مورد استفاده موتورهای جستجو گوگل است. لینک های مفید و با کیفیت سایت های نشانه گذاری اجتماعی

اشتراک اسناد: یکی از روش ها اشتراک گذاری اسنادی مانند PDF، Word، PowerPoint و غیره است. خارج از صفحه پر سئو است.

بهینه سازی وب سایت وردپرس برای شبکه های اجتماعی

وردپرس ابزارهای زیادی را برای بهینه سازی ترافیک شبکه اجتماعی وب سایت شما ارائه می دهد که در زیر به برخی از محبوب ترین آنها خواهیم پرداخت.

 1. با استفاده از ماژول ها جت پک، با استفاده از این ابزار می توانید به راحتی دکمه اشتراک گذاری را در وب سایت خود شخصی سازی کنید. یکی دیگر از ویژگی های بسیار مفید Jetpack این است که شما به طور خودکار محتوای به روز شده را به حساب های اجتماعی خود ارسال می کنید.
 2. قرار دادن رسانه های اجتماعی نهایی، این افزونه 16 طرح مختلف را برای بیش از 200 شبکه اجتماعی مختلف در اختیار شما قرار می دهد. یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی این افزونه قابلیت شخصی سازی کامل این دکمه ها است.
 3. اشتراک‌گذار تصویر sumome، این ابزار برای اشتراک گذاری فایل های بصری ساخته شده است. با استفاده از این ابزار، دکمه‌های اشتراک‌گذاری با امکان شناور روی بخش‌های مختلف در اطراف نماد ماوس در وب‌سایت شما ظاهر می‌شوند.

بهینه سازی وردپرس برای شبکه های اجتماعی

ابزارهای زیادی برای بهینه سازی وب سایت های وردپرسی برای شبکه های اجتماعی وجود دارد که با بررسی مخازن وردپرس و مطالعه ویژگی ها و رضایت کاربران به راحتی می توانید آن ها را بسیار جذاب و کارآمد بیابید. برای مثال می توانید از ابزارهای ذکر شده در Buffer برای زمان بندی شبکه های اجتماعی استفاده کنید که بسیار کارآمد و پرکاربرد است. از حتی پلاگین دکمه اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی برای افزودن دکمه اشتراک گذاری به وب سایت استفاده کنید.

گسترش قابلیت های الکترونیکی

در نهایت، یک معیار مهم برای بسیاری از افراد بررسی پیشرفت چندین سایت، تغییر در نرخ تبدیل و میزان سود آنها است. اگر هدف شما فروش آنلاین است، از این افزونه ها استفاده کنید:

 1. قرار دادن ووکامرس، افزونه WooCommerce معروف ترین افزونه فروشگاه ساز آنلاین رایگان برای وردپرس است که بسیار محبوب نیز می باشد. با استفاده از این افزونه هر آنچه که برای فروش آنلاین نیاز دارید در اختیار شما قرار می گیرد.
 2. دانلود دیجیتال آسان: همچنین به عنوان پسوند EDD شناخته می شود. چندین روش پرداخت را برای فروشندگان محصولات مجازی فراهم می کند.

هک رشد وردپرس به طور خلاصه

یکی از هک های رشد روش های بازاریابی این مورد که در بین استارتاپ ها محبوب است، در مورد وب سایت ها نیز صدق می کند و با بازاریابی مدرسه قدیمی که فقط به رشد فکر می کند متفاوت است.

در این مقاله ما می بینیم هک رشد چیست و چگونه از آن در وردپرس استفاده کنیم. همانطور که مشخص است، انعطاف پذیری پلتفرم، ابزارهای موجود و کمک بسیاری از فناوری ها در این زمینه، وردپرس را به ابزاری ایده آل برای هک توسعه وب سایت تبدیل کرده است.

ابزارها و پلاگین های پیشنهادی به شما در توسعه هک وردپرس کمک می کنند. با این حال، هنوز گزینه های دیگری برای توسعه وب سایت وجود دارد.

بهینه سازی برای شبکه های اجتماعی رشد و رشد کسب و کار

نتیجه گیری نهایی

بهینه سازی رسانه های اجتماعی که به آن SMO نیز می گویند، اگر قوانین و توصیه های آن را به درستی رعایت کنیم، می تواند ترافیک زیادی را از شبکه های اجتماعی به سمت وب سایت ما هدایت کند. بازدید بیشتر وب سایت، علاوه بر افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو، مساوی با فروش بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر است. ابزارهای مختلفی برای اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی وجود دارد که استفاده از آنها مفید است.

جالب است بدانید سئو سایت تحت تاثیر 25 درصد سئوی خارجی است. همچنین یکی از بخش های سئو خارجی فعالیت در شبکه های اجتماعی است. با انتشار پست های خاص و مرتبط می توانید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید. همچنین می تواند باعث جذب ترافیک شود. شما همچنین می توانید کاربران معمولی را پیدا کنید و در میان آنها می توانید کاربران هدف را پیدا کنید. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر و جذب کاربران جدید به محدوده بهینه سازی شبکه های اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشید.

در جلسات قبل روش هایی برای افزایش نرخ تبدیل وب سایت، افزایش بازدید، فروش بیشتر، بهبود رتبه وب سایت و… اشاره کردیم. تکنیک هک رشد ما این را معرفی کردیم که هدف آن بهبود وب سایت و پیشرفت است و با کنار هم قرار دادن فناوری های مختلف، بستری را فراهم می کند تا در نهایت به هدف خود برسید.

برای مطالعه جلسات گذشته می توانید مطالب زیر را مشاهده کنید:

جلسه اول: تاثیر شگفت انگیز تکنیک هک رشد در وب سایت

جلسه دوم: آشنایی با تکنیک های هک رشد در وردپرس

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 1 رای