منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • به حداقل رساندن اسکریپت های خارجی برای افزایش سرعت سایت و بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس

به حداقل رساندن اسکریپت های خارجی برای افزایش سرعت سایت و بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
به حداقل رساندن اسکریپت های خارجی برای افزایش سرعت سایت و بهینه سازی پایگاه داده در وردپرس

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت در جلسات قبل به بررسی عواملی که باعث کندی وب سایت می شوند پرداختیم. با توجه به این بررسی ها مواردی مانند افزونه های سایت، جلوه های هاست، میزان تصاویر و فایل ها و … عواملی هستند که تاثیر مستقیمی در کاهش سرعت وب سایت دارند. ما هر کدام را جداگانه بررسی کردیم و راهکارهایی برای حل این موضوع پیشنهاد کردیم. در این جلسه قصد داریم در مورد تاثیر به حداقل رساندن اسکریپت های خارجی بر سرعت وب سایت با پشتیبانی وردپرس صحبت کنیم.

اسکریپت های خارجی را به حداقل برسانید

در این مقاله چه خواندید:

اسکریپت های خارجی و سرعت وب سایت را کاهش دهید

یکی از جدی ترین مواردی که سرعت وب سایت شما را کاهش می دهد، میزان کد و گزینه هایی است که سال ها در سایت شما ذخیره شده است. اگر قالب وب سایت را اصلاح کنید و اسکریپت های خارجی را به حداقل برسانید و کد آن را به طور کامل اصلاح کنید، متوجه تغییر قابل توجهی خواهید شد. تنها کدها نیستند که سرعت استفاده نادرست و بیش از حد آنها را کاهش می دهند، بلکه موارد دیگری نیز در کاهش سرعت وب سایت دخیل هستند. در اینجا ما راه حل های دیگری داریم. با بررسی موارد ذکر شده می توان برخی از مکان های اشغال شده را آزاد کرد که تاثیری در سرعت سایت ندارد.

اسکریپت های خارجی و سرعت وب سایت را کاهش دهید

 • یک پایگاه داده بزرگ می تواند سرعت سایت را کاهش دهد. به خصوص سایت های فروشگاهی با سفارشات قدیمی زیاد.
 • سایت‌هایی که تصاویر زیادی دارند یا پشتیبان‌گیری زیادی دارند، سرعت سرور را کاهش می‌دهند.
 • تعداد زیادی افزونه و وب سایت هایی که از افزونه های استفاده نشده کمک می گیرند.
 • چندین تم نصب شده و استفاده نشده در وردپرس.

نحوه اسکریپت خارجی و افزایش سرعت وب سایت

هیچ راه مطمئنی برای حل چنین مشکلاتی یا کوچک کردن اسکریپت های خارجی و نگه داشتن آنها در سایت وجود ندارد. شما فقط می توانید قسمت های مختلف را بررسی و ارزیابی کنید و قطعاتی را که نیاز به بهبود دارند جایگزین کنید و اسکریپت های خارجی را کاهش دهید. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، یک توسعه دهنده مناسب برای آن پیدا کنید. در اینجا چند پیشنهاد برای رفع این مشکل وجود دارد:

 • حذف سفارشات قدیمی یا تغییر پایگاه داده در سایت های تجاری. تغییر از MyISAM به MyISAM ممکن است کمک کند. همچنین می توانید از افزونه هایی مانند Autooptimize و WP-Optimize برای بهینه سازی پایگاه داده استفاده کنید.
 • حذف بک آپ های قدیمی و استفاده نشده و حذف افزونه های فعال و استفاده شده.
 • حذف قالب های قدیمی و افزونه های استفاده نشده که فقط فضا را اشغال می کنند.
 • کد قالب را مرور کنید یا با کدهای جدید و خوب شروع کنید تا از شر چیزهای غیر ضروری خلاص شوید.
 • نظرات هرزنامه یا مواردی را که نیاز ندارید حذف کنید.
 • نصب قدیمی وردپرس را از سرور حذف کنید.
 • می‌توانید فایل‌های رسانه‌ای مانند PDF را به‌صورت خارجی در Amazon S3 یا حافظه شخص ثالث ذخیره کنید.

بهینه سازی پایگاه داده مثل سرویس دادن به یک ماشین است، شما نمی توانید سایت خود را بعد از چند سال در همان شرایط نگه دارید و انتظار داشته باشید که به همان شکل و با همان سرعت کار کند.

افزایش سرعت صفحات با ترافیک بالا

در آموزش های قبلی تمامی نکات ضروری را بررسی کرده ایم و روش های مختلف از حذف افزونه های بی فایده تا کمک گرفتن از افزونه های بهینه ساز پایگاه داده را بررسی کرده ایم. تاثیر Hasat بر سرعت سایت را نمی توان نادیده گرفت. میزان تصاویر نیز در سرعت وب سایت وردپرس بسیار موثر است.اسکریپت های خارجی را به حداقل برسانیدجالب است بدانید که همه صفحات ترافیک یکسانی ندارند و طبق تحقیقات انجام شده حدود 80 درصد از ترافیک مربوط به 20 درصد صفحات است. برای به دست آوردن نتایج سریع، ابتدا صفحات رسمی و محبوب تر باید بهینه شوند. ما به تمام صفحات اصلی اهمیت ویژه ای می دهیم. این نه تنها به دلیل ترافیک زیاد است، بلکه بیشترین تأثیر را روی برند دارد. ابتدا Google Analytics را بررسی کنید، سپس روی رفتارها / محتوای سایت / همه صفحات کلیک کنید. با این کلیک صفحه اصلی در بالای لیست نمایش داده می شود. شما می توانید این کار را برای تمام صفحات پربازدید انجام دهید و آنها را به صورت جداگانه ارزیابی کنید.

 • سعی کنید حجم صفحات را کاهش دهید. می توانید از تصاویر سفارشی استفاده کنید. هیچ کد اضافی وجود ندارد. مقدار مناسبی از مواد را آماده کنید.
 • از افزونه های Image Optimizer کمک بگیرید.
 • از متن با کدگذاری ضعیف استفاده نکنید. به عنوان مثال، افزودن متن به تصاویر به صورت همزمان یا بارگذاری بیش از حد جاوا اسکریپت سرعت بارگذاری وب سایت را کاهش می دهد.

افزایش سرعت صفحه اصلی و پربازدیدترین صفحات با کاهش اسکریپت های خارجی باعث افزایش سرعت سایت برای بازدیدکنندگان تا 80 درصد می شود. این تکنیکی است که برای شروع باید از آن استفاده کنید، سپس صفحات دیگر را نیز مرور کنید و راه حل های ذکر شده را نیز در نظر بگیرید. بررسی صفحات و هدف قرار دادن موارد اضافی تاثیر بسزایی در سرعت سایت خواهد داشت. تبریک می گویم. من

افزایش سرعت سایت وردپرس

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 1 رای