منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجارت الکترونیک چیست؟ – نیاز به وردپرس دارد

تجارت الکترونیک چیست؟ – نیاز به وردپرس دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت الکترونیک چیست؟ - نیاز به وردپرس دارد

تجارت الکترونیک: انجام کلیه فعالیت های تجاری از جمله فرآیند خرید، فروش یا مبادله محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه های کامپیوتری و اینترنت به عنوان تجارت الکترونیک شناخته می شود. در یک نگاه جامع تر و از دیدگاه خود مفهوم کسب و کار، کسب و کار الکترونیکی نه تنها شامل مواردی است که در آن از «مبادله الکترونیکی داده» استفاده می شود، بلکه فناوری های قدیمی تری مانند تلکس و تله کپی را نیز شامل می شود. زیرا تجارت و تبادل اطلاعات و معامله در هر بستری در مفهوم تجارت است و ذکر تجارت الکترونیک تنها اشاره مستقیم به نحوه تبادل اطلاعات و معاملات و بستر است.

در تجارت الکترونیک، مانند تجارت سنتی، چهار دسته وجود دارد: B2B، B2C، C2B و C2C.

B2B (Business to Business) – این شامل شرکت هایی است که با یکدیگر تجارت می کنند. به عنوان مثال، تولیدکنندگانی که محصولات خود را به توزیع کنندگان می فروشند و عمده فروشانی که محصولات را به خرده فروشان می فروشند.
B2C (کسب و کار به مصرف کننده) – این شامل مشاغلی می شود که کالاها را از طریق فروشگاه های آنلاین به عموم مردم می فروشند بدون اینکه نیازی به تعامل انسانی داشته باشند. این همان چیزی است که اکثر مردم در مورد “تجارت الکترونیک” فکر می کنند. برای مثال می توان به فروشگاه اینترنتی آمازون اشاره کرد.
C2B (مصرف کننده به تجارت) – در تجارت الکترونیکی C2B، مصرف کنندگان یک پروژه را به صورت آنلاین با بودجه مشخص ارسال می کنند و شرکت ها برای پروژه پیشنهاد می دهند. سپس مصرف کننده ارزش های پیشنهادی را بررسی می کند و شرکت مورد نظر خود را انتخاب می کند. وب سایت النس نمونه ای از این نوع تجارت الکترونیکی است.
C2C (مصرف کننده به مصرف کننده) – این نوع تجارت در تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین، انجمن ها یا بازارهایی انجام می شود که در آن افراد می توانند کالاها را با یکدیگر خرید و فروش کنند. نمونه هایی از این نوع تجارت الکترونیکی Craigslist، eBay و Etsy هستند.

مزایای تجارت الکترونیک
1. مزایای تجارت الکترونیک برای مشتریان

امکانات
هر محصولی که بخواهید به معنای واقعی کلمه فقط با یک کلیک در اینترنت فاصله دارد. کافی است نام محصول مورد نظر خود را در موتور جستجوی مورد علاقه خود تایپ کنید تا همه گزینه ها در عرض چند ثانیه به صورت منظم و منظم ظاهر شوند.

صرفه جویی در زمان
با تجارت الکترونیک، دیگر مجبور نیستید ساعت‌ها در فروشگاه‌ها بچرخید و به امید یافتن آنچه می‌خواهید بگردید. فروشگاه های آنلاین طیف کامل محصولات خود را در اختیار شما قرار می دهند و به جای استفاده از فروشگاه برای ارائه محصولات خود از انبار استفاده می کنند. محصولات را به راحتی دریافت خواهید کرد و ظرف چند روز به درب منزل شما خواهند رسید.

طیف گسترده ای از گزینه های مختلف وجود دارد
در تجارت الکترونیک، مشتری می تواند به راحتی محصولات را بدون جابجایی از فروشگاهی به فروشگاه دیگر مقایسه کند و دریابد که کدام فروشنده بهترین قیمت را ارائه می دهد و گزینه های بیشتری برای انتخاب دارد. در دنیای واقعی، هر فروشگاه فضای محدودی دارد، اما یک فروشگاه می‌تواند کل سهام را از طریق اینترنت عرضه کند.

راحتی در مقایسه
در تجارت الکترونیک، مقایسه جفت به جفت آسان است. زمانی که کالا به صورت آنلاین عرضه می شود، تمامی مشخصات و ویژگی های آن درج می شود و فروشگاه های اینترنتی از شما می خواهند که کالاهای آن ها را با سایر کالاها مقایسه کنید تا بدانید که بهترین گزینه ها را ارائه می دهند و دوباره به آن فروشگاه بازگردید.

یافتن نظرات و نظرات آسان است
از آنجایی که رقابت بسیار زیاد است، شرکت ها از شما می خواهند که به نظرات و بررسی های سایر مصرف کنندگان نگاه کنید. در هر وب سایتی نظرات مثبت و منفی وجود دارد و جدا از اینکه می توانید نظرات و نظرات مثبت را در مورد هر محصول مشاهده کنید، با دلایل عدم علاقه مردم به آن محصول نیز آشنا خواهید شد.

کوپن و تخفیف
هزاران کوپن و تخفیف برای هر کسب و کار آنلاینی که به دنبال آن هستید وجود دارد، و به طور کلی برای مشتریان عالی است. با سایت هایی که مانند فروشگاه های بزرگ عمل می کنند، می توانید اقلامی را پیدا کنید که تا 80٪ تخفیف دارند! از این رقابت نهایت استفاده را ببرید و بهترین قیمت موجود را بیابید.

2. مزایای تجارت الکترونیک برای مشاغل

افزایش پایگاه مشتری
مشتری مداری یکی از دغدغه های اصلی تمامی کسب و کارهای آنلاین و آفلاین است. کسب و کارهای آنلاین نیازی به نگرانی در مورد بهترین امکانات شهر خود ندارند، زیرا مردم از سراسر جهان به محصولات آنها دسترسی دارند و می توانند در هر زمان برای خرید به آنها مراجعه کنند.

افزایش فروش
کسب و کارهای آنلاین نیازی به راه اندازی فروشگاه ندارند و می توانند فروش بیشتری را به صورت آنلاین با حاشیه سود بالاتر انجام دهند. آنها می توانند از راه های مختلف از مشتری پول بگیرند تا خرید را برای مشتری سریعتر و آسان تر کنند. این کسب‌وکارها می‌توانند محصولات بیشتری نسبت به آنچه در سطح بین‌المللی موجود هستند بفروشند.

دسترسی 24 ساعته در 365 روز سال
اگر برف می‌بارد و جاده‌ها بسته هستند، یا هوا آنقدر گرم و مرطوب است که حتی نمی‌توانیم از خانه بیرون برویم، یا تعطیلات است و تمام مغازه‌های شهر بسته هستند، کسب‌وکار آنلاین شما همچنان 24 ساعته باز است. یک روز در سال برای 365 مشتری. باز است. درها هرگز بسته نمی شوند و سود همچنان افزایش می یابد.

گسترش کسب و کار
ترجمه یکی از ابزارهای عالی موجود در اینترنت است! بنابراین، کسب و کار آنلاین نیازی به ساخت سایت برای هر زبانی ندارد. با بازاریابی مناسب، مشتریان در سراسر جهان می توانند وب سایت، محصولات و اطلاعات کسب و کار شما را بدون ترک خانه پیدا کنند.

پرداخت های دوره ای را ساده کنید
با کمی تحقیق، هر کسب و کاری می تواند پرداخت های تکراری برای خود ایجاد کند. ارائه دهنده ای را پیدا کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد تا صورتحساب به شیوه ای ثابت انجام شود و پرداخت به روشی ثابت دریافت شود.

معامله فوری
در تجارت الکترونیک دیگر نیازی به 30 روز انتظار برای تسویه چک یا سایر انواع پرداخت نیست. حداکثر ۲ تا ۳ روز زمان نیاز دارید تا تراکنش به صورت آنی انجام شود یا از طریق سیستم بانکی پول به حساب شما واریز شود.