منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تشخیص خطا در وردپرس و رفع مشکلات وب سایت وردپرس با بررسی سایت و رفع خطاهای وردپرس

تشخیص خطا در وردپرس و رفع مشکلات وب سایت وردپرس با بررسی سایت و رفع خطاهای وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تشخیص خطا در وردپرس و رفع مشکلات وب سایت وردپرس با بررسی سایت و رفع خطاهای وردپرس

سلام دوستان؛ وردپرس نیز مانند سایر سیستم های مدیریت محتوا مشکلات خود را دارد. به عنوان مثال، گاهی اوقات ما نمی توانیم به پنل مدیریت دسترسی پیدا کنیم یا خطاهایی دریافت می کنیم که با آنها آشنا نیستیم. اما روش های کلی برای حل مشکلات وجود دارد که با کمک این مراحل می توان اکثر خطاهای وردپرس را برطرف کرد. اما قبل از آن باید به دنبال عامل ایجاد مشکل باشیم! در این مقاله می خواهم یک حرفه ای وردپرس را معرفی کنم راهنمای گام به گام عیب یابی در وردپرس ما آن را داریم که شما قادر خواهید بود با کمک آن تقریباً درصد بالایی از مشکلات را حل کنید.

نکته: این آموزش در دو مقاله ارائه شده است. جلسه دوم آموزش عیب یابی وردپرس

در این مقاله چه خواندید:

راهنمای عیب یابی گام به گام در وردپرس (جلسه اول)

1- ایجاد یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت وردپرس

اولین کاری که باید قبل از شروع فرآیند عیب یابی وردپرس انجام دهید این است که یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود تهیه کنید. اگر قبلا از افزونه Backup استفاده کرده اید، آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که نسخه پشتیبان را به طور کامل ذخیره کرده اید. و اگر نسخه پشتیبان ندارید، فوراً یک کپی تهیه کنید. اگر به پنل مدیریت سایت وردپرس خود دسترسی ندارید، باید به صورت دستی از پایگاه داده و فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. پشتیبان گیری به شما این امکان را می دهد که به راحتی سایت را بازیابی کنید. ، آنها اولین و مهمترین وسیله دفاع شما در برابر تهدیدات امنیتی، هک و از دست دادن داده ها هستند. در این راهنما تهیه نسخه پشتیبان یک احتیاط است تا بتوانیم در مراحل بعدی آن را بازیابی کنیم و در صورت بروز مشکل تغییراتی را اعمال کنیم.

2- غیر فعال کردن پلاگین های نصب شده

گاهی اوقات مشکلات به دلیل وجود پلاگین های متفاوت با یکدیگر، عملکرد مشابه بین افزونه ها یا وجود کد مشابه در هسته و پلاگین ها با یکدیگر تداخل ایجاد می کند. غیرفعال کردن همه افزونه های وردپرس احتمالاً مشکل را حل می کند. پس از حذف، اگر مشکل حل شد، هر افزونه را بررسی کنید و آنها را یکی یکی فعال کنید تا به افزونه ای که باعث خطا شده است برسید. برای عیب یابی و رفع مشکلات تداخل در وردپرس، در صورتی که به قسمت مدیریت سایت وردپرس دسترسی دارید، به صفحه افزونه های نصب شده مراجعه کرده و All Plugins را انتخاب کنید، سپس از کشوی گروه کار، گزینه Disabled را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن افزونه ها برای اشکال زدایی در وردپرس

اگر به بخش مدیریت وردپرس دسترسی ندارید، باید این کار را از طریق انجام دهید ftp یا phpMyAdmin بسعی کنید همه افزونه ها را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن پلاگین ها از طریق FTP

  • با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید.
  • به پوشه wp-content و سپس به پوشه plugins بروید.
  • نام آن را به “plugin.deactivate” تغییر دهید. با تغییر نام، افزونه ها به طور موقت غیرفعال می شوند.

غیرفعال کردن افزونه ها از طریق FTP برای اشکال زدایی در وردپرس

3- قالب پیش فرض را فعال کنید

گاهی اوقات تم های وردپرس می توانند دلیل مشکلات سایت وردپرس شما باشند. راه دیگر برای شناسایی علت مشکل فعلی، فعال کردن قالبی غیر از قالب فعلی است. به این ترتیب، پس از تغییر قالب، دوباره بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است و آیا قالب متعلق به شماست.

قالب های پیش فرض را برای اشکال زدایی در وردپرس فعال کنید

اما اگر به پنل مدیریت سایت وردپرس خود دسترسی ندارید، برای تغییر موضوع نیاز دارید ftp استفاده کنید.

  • با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و سپس به wp-content/themes بروید.
  • یک نسخه پشتیبان از الگوی فعال فعلی خود تهیه کنید.
  • پس از آن باید یا تمام قالب ها را حذف کنید یا پوشه را حذف کنید و در جایی مانند هر پوشه دیگری نگه دارید. (به طور موقت) به جز یک قالب که یکی از قالب های پیش فرض وردپرس است که قصد داریم به طور موقت از آن استفاده کنیم. با این کار همه قالب ها غیرفعال می شوند. از آنجایی که قالب فعال شما دیگر در دسترس نخواهد بود، وردپرس به طور خودکار از تم موجود استفاده می کند.

اگر موضوع شما باعث این مشکل شده است، با انجام این کار شما را قادر می سازد تا وارد محیط وردپرس شوید و مشکل برطرف شود. در غیر این صورت باید علت مشکل را از راه های دیگری جستجو کنید.

4- لینک های منحصر به فرد را بررسی کنید

لینک های وردپرس ساختاری مناسب سئو دارند. اما گاهی اوقات ساختار لینک منحصر به فرد به درستی به روز نمی شود یا به درستی پیکربندی نمی شود، که می تواند منجر به خطای 404 در سایت شما شود. شما می توانید لینک های منحصر به فرد را به طور مرتب بدون ایجاد هیچ تغییری در سایت وردپرس خود به روز کنید. برای این منظور به صفحه تنظیمات » پیوندهای واحد در پنل مدیریت وردپرس رفته و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

لینک های منحصر به فرد برای عیب یابی وردپرس را بررسی کنید

نتیجه

در این جلسه 4 روش عیب یابی را بررسی کردیم که به شما در شناسایی علت مشکل در وردپرس کمک می کند. در ادامه در پشتیبانی وردپرس به بررسی روش های دیگری می پردازیم که روند عیب یابی وردپرس را تا حد زیادی تسهیل می کنند.

راهنمای عیب یابی گام به گام وردپرس (جلسه دوم)

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 2 رای