تغییر آدرس ورود در وردپرس - آموزش تغییر نام کار با افزونه wp-login.php

تغییر آدرس ورود در وردپرس – آموزش تغییر نام کار با افزونه wp-login.php

تغییر نام wp-login.php. آدرس ورود به سیستم وردپرس را با

تغییر آدرس ورود در وردپرس همواره یکی از موضوعاتی بوده که مدیران سایت وردپرسی به دنبال آن هستند تا با استفاده از این قابلیت امنیت سایت خود را بالا ببرند.

در این سری از آموزش های رایگان طراحی وب سایت ما یاد خواهیم گرفت که چگونه آدرس ورود به وردپرس را تغییر دهیم.

تغییر نام wp-login.php یکی از بهترین افزونه های امنیتی است که به دلیل کاربردهای متنوع و رابط کاربری آسان، کاربران زیادی را به خود جذب کرده است، این افزونه بهترین گزینه برای تغییر آدرس ورود به پنل مدیریت وردپرس است.

یکی از مواردی که باعث محبوبیت این افزونه شده است این است که می توان از ورود هکرها با نام کاربری و رمز عبور مدیر سایت جلوگیری کرد، بنابراین با نصب این افزونه می توانید به چندین سایت در سایت خود به طور همزمان دسترسی داشته باشید. اضافه شود.

این افزونه رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید، حتی اگر مبتدی باشید، پیکربندی این افزونه زمان بسیار کمی را از شما می گیرد، به همین دلیل است که تاکنون 100000 نصب دارد و بیش از یک نصب فعال وجود دارد. .

نحوه کار با افزونه wp-login.php را تغییر نام دهید

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن در سایت خود، باید وارد داشبورد وردپرس خود شده و روی لینک Settings » Unique کلیک کنید تا صفحه ای مشابه تصویر زیر نمایش داده شود:

اگر به پایین اسکرول کنید می بینید که گزینه ای به تنظیمات اضافه شده است به نام “Rename wp-login.php” که مربوط به افزونه است و گزینه ای دارد. شما باید در کادر کنار گزینه Login URL عبارت مورد نظر خود را جایگزین «ورود» کنید.تغییر آدرس ورود

برای مثال در اینجا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کلمه Vorod را وارد کرده ایم. اکنون باید به پایین اسکرول کنید و روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.تغییر آدرس ورود

بررسی آدرس ورود به سایت

به همین راحتی تونستید مسیر لاگین رو تغییر بدید حالا برای اطمینان از کارکرد افزونه باید وارد قسمت لاگین بشید میبینید که دیگه با کلمه wp-admin وارد پنل مدیریتتون نمیشید و باید از نوع Vorod برای ورود به پنل مدیریت کلمه مانند تصویر زیر استفاده کنید:

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد پنل مدیریت سایت خود شوید. با این کار امنیت سایت خود را چند برابر می کنید و اجازه نمی دهید هکرها آدرس را حدس بزنند تا وارد سایت شما شوند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در صورت غیرفعال کردن یا حذف افزونه، تمامی تغییرات از بین رفته و تنظیمات آدرس ورود به سایت به حالت پیش فرض باز می گردد، یعنی باید وارد پنل مدیریت شوید. دوباره wp-admin شوید تغییر آدرس ورود

تنظیمات این افزونه بسیار ساده و آسان است، با این افزونه می توانید فایل wp-login.php را به هر آدرسی که می خواهید دسترسی داشته باشید تغییر دهید. سپس صفحه wp-login.php در دسترس نخواهد بود و باید URL جدید خود را به خاطر بسپارید تا بتوانید به صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید.