منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خطا در اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس با راه حل هایی برای رفع آن

خطا در اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس با راه حل هایی برای رفع آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خطا در اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس با راه حل هایی برای رفع آن

زمانی که کاربر قادر به ورود به سایت وردپرس نیست و با باز کردن آدرس ورود در سایت وردپرس
(wp-admin) به شما یک خطای اتصال پایگاه داده می دهد که به معنای خطای اتصال پایگاه داده است. به دلایل مختلف این خطا می تواند رخ دهد و باعث ایجاد مشکل در سایت وردپرس شما شود. در ادامه دلیل این خطا و نحوه رفع خطای اتصال دیتابیس هنگام ورود به سایت وردپرس را به شما نشان خواهم داد. لطفا از پشتیبانی وردپرس استفاده کنید.

خطای اتصال پایگاه داده

در این مقاله چه خواندید:

دلیل خطای اتصال به پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس

یکی از دلایل این مشکل پر بودن هاست سایت و قطع شدن اتصال به دیتابیس می باشد که در حین ورود به پیشخوان و در موارد دیگر مانند فرآیند خرید شاهد خطای اتصال دیتابیس هستیم. حالا باید ببینیم چطور میشه این مشکل رو تو سایت رفع کرد؟؟؟؟

خطای اتصال پایگاه داده

راه حل رفع خطای اتصال پایگاه داده هنگام ورود به سایت وردپرس

با همین فرض و با دسترسی SSH از طریق SFTP و با نرم افزار WINSCP، فایل های سایت و فایل های اضافی مانند فایل های کش به دلیل افزونه Wp Rocket و فایل های پشتیبان قدیمی به دلیل Updraft Plus را نیز مدیریت می کنیم. ما افزونه را حذف می کنیم
لازم به ذکر است که پس از انجام این مراحل باید مدتی منتظر بمانیم تا سرور از میزان هاست رایگان مطلع شود و پس از مدتی دسترسی مستقیم ادمین فراهم شود زیرا زمانی که این خطا رخ دهد شما به کنترل پنل هاستینگ (در اینجا دایرکت ادمین) بروید و دسترسی ندارید و حتی با اطلاعات صحیح به شما اجازه ورود به سیستم را نمی دهد. سپس وارد قسمت مدیریت پایگاه داده (phpmyadmin) می شویم و پایگاه داده مربوط به سایت را پیدا می کنیم و جدول wp-options را سفارشی می کنیم تا مشکل سایت برطرف شود.

راه حل رفع خطای اتصال پایگاه داده

نتیجه

در این نوع خطاها باید روش عیب یابی را به طور کامل درک کنیم زیرا با درک این روش عیب یابی فرآیند حل این مشکلات حداکثر یک ساعت طول می کشد وگرنه واقعا زمان بر و خسته کننده هستند. نکته دیگر این است که باید با دسترسی از راه دور و اتصال به سرور آشنا باشیم و نحوه فولد کردن فایل ها روی سرور برای دسترسی سریعتر به محل فایل های سایت را بدانیم.
امیدوارم این مقاله به شما کمک کند تا خطای ایجاد شده در سایت خود را برطرف کنید، اگر دوستانی دارید که می توانند به این مقاله کمک کنند، با آنها به اشتراک بگذارید و اگر تجربه ای در این زمینه دارید به ما اطلاع دهید. در قسمت نظرات بنویسید پایین صفحه تا دیگران از تجربه شما استفاده کنند.

نام نویسنده : ادریس شاهیجانی

میانگین امتیاز 4 5. از جانب

از مجموع 2 رای