رفع خطای داخلی سرور 500 در وردپرس در کمتر از 1 دقیقه

رفع خطای داخلی سرور 500 در وردپرس در کمتر از 1 دقیقه

در بسیاری از موارد، یک نقص موقتی بین اجزا و عناصر وب سایت وجود دارد که باعث ایجاد مشکل در عملکرد وب سایت می شود. در بین وب مسترها و طراحان این مشکلات به عنوان خطا شناخته می شوند و انواع مختلفی دارند مانند: خطای 404، خطای 403 و …. هر کدام از این ارورهای شماره گذاری شده مربوط به قسمتی از وب سایت است که مشکل دارد و اکثر این ارورها تا رفع خطا باعث غیرفعال شدن وب سایت می شود. Error 500 یا Internal Server Error 500 یکی از این خطاهاست. اتفاقی که برای بسیاری از وب‌سایت‌ها و مدیران وب‌سایت‌ها افتاده است که مجبور به رفع آن شده‌اند. در این مقاله از پشتیبانی وردپرس، این خطا را به طور کامل بررسی می کنیم و نحوه رفع آن را یاد می گیریم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

خطا خطای سرور داخلی 500

این خطا به دلایل مختلفی رخ می دهد، یعنی خطای 500. برخی از دلایل این خطا عبارتند از:

  • کدنویسی اشتباه در فایل ini
  • کدنویسی نادرست در فایل htaccess
  • وجود مالکیت اشتباه در میزبان وب سایت
  • وجود مجوزهای نادرست در فایل ها و دایرکتوری های وب سایت
  • ناتوانی در پردازش داده ها

این خطا وب سایت را به طور کامل از حالت آپ تایم خارج می کند و اگر بیش از 6 ساعت ادامه پیدا کند می تواند تاثیر بسیار بدی بر سئوی وب سایت شما بگذارد. این خطا در صورت عدم کنترل، باعث از دست رفتن ترافیک زیادی از وب سایت مورد نظر می شودخطای 500 را نیز می توان به روش های مختلف در وب سایت ها مشاهده کرد زیرا این خطا نیز مانند خطای 404 کاملاً شخصی سازی می شود. همچنین این خطا با پیغام های عمومی قاب شده است که دارای 5 مثال است:

  • خطای 500
  • خطای HTTP 500
  • آن یک اشتباه است
  • 500 خطای سرور داخلی
  • خطای سرور داخلی

نحوه رفع خطای 500

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، خطای 500 می تواند ناشی از خطاهای مختلف یا کدنویسی اشتباه در سمت سرور باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم نحوه رفع این خطا را توضیح دهیم تا وب سایت دچار مشکل و ضعف در سئو نشود.

ایجاد مشکل در php وب سایت

کد پی اچ پی وب سایت شما را می توان از طریق یک پیوند به منبعی خارج از میزبان پیوند داد. گاهی اوقات وقفه هایی در این منابع PHP خارجی ایجاد می شود که منجر به خطای 500 می شود. اگر مشکل وب سایت شما به همین دلیل است، ابتدا باید با قوانین مربوط به انسداد آشنا شوید و به کمک آن می توانید از شر این خطا خلاص شوید. ، وب سایت خود را حفظ کنید

وجود مجوزهای نادرست

در برخی موارد و در برخی از وب سایت ها خطاهای دسترسی وجود دارد که منجر به خطای 500 می شود. این دسترسی های نادرست می تواند برای یک یا چند پوشه و دایرکتوری باشد. در بسیاری از موارد علت خطای Internal Server Error 500 دسترسی نادرست به کد نوشته شده php یا CGI است. برای رفع خطا اول از همه باید این دسترسی های نادرست را رفع کنید

خطاهای کدنویسی در فایل htaccess

خیلی اوقات اشتباهاتی در برنامه نویسی و کدنویسی فایل ها اتفاق می افتد و این اشتباهات و خطاها در کدنویسی نیز باعث خطای 500 می شود. اگرچه این اشتباهات برنامه نویسی زیاد نیستند، اما باز هم خطای کدنویسی در فایل htaccess موجود در هاست ریشه هر وب سایت می تواند منبع این خطا باشد.

پلاگین های وب سایت غیرفعال شده

مشکل پلاگین ها و خطاهای آنها در ایجاد خطای 500 بیشتر در وب سایت های وردپرسی رخ می دهد. در این زمان به دلیل حجم زیاد افزونه های نصب شده، تداخل آنها با یکدیگر و یا اشتباه در برنامه نویسی آنها، سایت با خطای Internal Server Error 500 مواجه می شود. غیرفعال کردن افزونه های وب سایت یکی از راه حل های نهایی است. که باید انجام شود و در ضمن باید پلاگین های نصب شده در وب سایت خود را از هاست یکی یکی غیرفعال کنید تا این مشکل برطرف شود نیازی به حذف تمامی افزونه ها یا افزونه های موجود در این راه حل نیست. بلکه باید آنها را یکی یکی غیرفعال کنید تا وب سایت عادی شود

کوکی ها و خطای کش

این نوع مشکل اغلب برای وب سایت هایی رخ می دهد که با استفاده از CMS آماده مانند جوملا، بورساشاپ، وردپرس و غیره ساخته شده اند. اگر منبع خطای Internal Server Error 500 این مشکل باشد، معمولا مدیران وب سایت با خطای زیر مواجه می شوند.

این صفحه کار نمی کند. Site.ir در حال حاضر قادر به رسیدگی به این درخواست نیست.

برای حل این مشکل، تنها کاری که باید انجام دهید این است که حالت پنهان وب سایت خود را بررسی کنید. می توانید این کار را با فشار دادن ctrl+shift+n در مرورگر گوگل کروم خود انجام دهید. اگرچه از مرورگر موزیلا فایرفاکس استفاده می کنید، باید کلیدهای ctrl+shift+p را فشار دهید. اگر می توانید با انجام این روش مشکل وب سایت خود را حل کنید، باید کش مرورگر و کوکی های مربوط به وب سایت خود را پاک کنید. انجام دهید نکته ما: اگر به وردپرس علاقه دارید و می خواهید یک متخصص وردپرس حرفه ای شوید، بهترین راه این است که یک دوره جامع پشتیبانی را در سایت ما بگذرانید! در این دوره تمامی مباحث مربوط به وردپرس را به شما آموزش داده ایم و خطاهای وردپرس را یکی یکی بررسی می کنیم و می توانید به طور کامل به وردپرس مسلط شوید و مشکلات وردپرس را حل کنید برای خرید دوره می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

نتیجه

در این مقاله سعی کردیم Error 500 یا Internal Server Error 500 را به طور کامل به شما معرفی کنیم و آموزش هایی برای رفع این ارور توضیح دهیم. مدیران وب‌سایت‌ها و مدیران وب‌سایت‌ها باید این خطا را جدی بگیرند و برای رفع آن اقدامات فوری انجام دهند. زیرا این خطا سایت شما را برای مدت طولانی فعال نگه نمی دارد و اگر خزنده های گوگل متوجه آن شوند، ممکن است باعث کاهش رتبه وب سایت و همچنین کاهش حجم ترافیک وب سایت شود. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید. برده

تجزیه و تحلیل سایت و عیب یابی وردپرس

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 3 رای