منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شبکه اترنت چیست؟ – نیاز به وردپرس دارد

شبکه اترنت چیست؟ – نیاز به وردپرس دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شبکه اترنت چیست؟ - نیاز به وردپرس دارد

امروزه اکثر مردم با مفهوم اینترنت آشنا هستند و به نحوی از آن استفاده می کنند. در واقع اینترنت نمونه ای معمولی از یک شبکه کامپیوتری متشکل از میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان است. شبکه های کامپیوتری بر اساس اجزای مختلف، دسته بندی های مختلفی دارند که یکی از آنها «حوزه جغرافیایی» است. در این دسته شبکه های کامپیوتری به دو دسته LAN (شبکه محلی) و WAN (شبکه وسیع) تقسیم می شوند. شبکه اترنت در واقع یک شبکه LAN یا محلی است که از مجموعه ای از دستگاه ها در یک مکان جغرافیایی محدود مانند یک اتاق به هم متصل شده اند. امروزه به دلیل استفاده از فیبر نوری در این شبکه ها با مزیت پهنای باند بالا و ضریب خطای کم، امکان اتصال چندین دستگاهی که در فاصله های دور و حتی چندین کیلومتری قرار دارند وجود دارد.

مقایسه اینترنت، اترنت، اینترانت و اکسترانت
در همه این کلمات یک شباهت وجود دارد. دانستن شباهت ها و تفاوت های آنها می تواند در استفاده صحیح و مناسب از آنها مفید باشد.
از شباهت های اینترنت، اترنت، اینترانت و اکسترانت می توان به این نکته اشاره کرد که همگی بر مبنای TCP/IP بر اساس هنجارها و معیارهای خاصی هستند و از برنامه های رایج استفاده می کنند. همچنین با استفاده از IP می توانند ارتباط و ارتباط بین دستگاه های مختلف برقرار کنند.
برای درک بهتر تفاوت ها بهتر است تعریف کلی آنها را بدانید. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، اینترنت عمومی ترین شبکه متشکل از میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان است که به یکدیگر متصل هستند. اترنت بخش کوچکی از اینترنت است و شبکه ای محدود به یک مکان جغرافیایی است که دستگاه های موجود در آن مکان را به هم متصل می کند. اینترانت اساساً یک شبکه خصوصی برای مکانی است که از خارج قطع شده است و اطلاعات نگهداری شده در آن فقط برای کسانی که از آن استفاده می کنند قابل دسترسی است و اکسترانت نوع بزرگی از اینترانت است که آن را گسترش می دهد. این امکان برای برخی از کاربران وجود دارد که به صورت محدود و امن به اینترنت متصل شوند.