منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

سلام دوستان با فصل هفتم مدرسه ویلپر در خدمت شما هستیم. در جلسه ششم به قسمت نوشتن می رویم و ویرایشگرهای تصویری و متنی وردپرس را بررسی می کنیم. به علاوه، ما با هم نحوه ایجاد و ویرایش یک مقاله را بررسی کردیم. همانطور که در منوی سمت راست وردپرس مشاهده می کنید، دو گزینه وجود دارد دسته ها و برچسب ها همچنین در منوی پست ها موجود است. امروز ما به این دو کلاس آموزشی اختصاص می دهیم و نحوه عملکرد آنها و مزایای آنها را بررسی می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دسته بندی ها

هر سایت ایجاد شده باید با توجه به نوع فعالیت آن مشخص شود گروه بندی تا کاربران در هنگام استفاده از سایت با مشکل و سردرگمی مواجه نشوند. به همین دلیل در وردپرس با کمک Option قابل انجام است دسته بندی ها، گروه بندی یک دفترچه راهنما برای سایت ایجاد کرد. برای تولید مقطع تحصیلی از منوی ورودی ها >> منوی فرعی دسته بندی ها ما انتخاب میکنیم

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این بخش دارای دسته بندی ها می توانید موضوعات سایت خود را دسته بندی کنید. در قسمت Name می توانید نامی برای آن وارد کنید مقطع تحصیلی خودتان را در نظر بگیرید و در قسمت نام برای خود یک نام مستعار ایجاد کنید مقطع تحصیلی متفکر اگر مقطع تحصیلی زیر مجموعه مورد نظر شما مقطع تحصیلی یکی دیگر را می توانید از لیست کشویی انجام دهید، مقطع تحصیلی توضیح اصلی و اگر آن را مشخص کنید مقطع تحصیلی می توانید وارد قسمت جزئیات شوید. با یکدیگر مقطع تحصیلی ما می سازیممقطع تحصیلی ما آرزویمان را کردیم.مراقبه!!! دسته ها را می توان از قسمت لیست منوی اصلی سایت یا به صورت لیست فراخوانی و قرار داد. دسته بندی هایی که ایجاد کردیم کجا استفاده می شوند؟ برای پاسخ به این سوال به مسیر Posts>> Add Post می رویم و پس از ایجاد مقاله مورد نظر نوبت به انتخاب دسته مربوطه می رسد. در سمت چپ ویرایشگر، گزینه ای به نام Categories را می بینیم که در آن می توانید دسته مورد نظر را انتخاب کنید. اگر در سایت شما، دسته بندی ها شما به عنوان یک لیست انتخاب کرده اید، بنابراین با کلیک بر روی لیست خاص می توانید مقالات مرتبط را مشاهده کنید مقطع تحصیلی می بینیم که! اما اگر این کار را نکنید، در هر پست، مقطع تحصیلی در قسمت خاصی به او مربوط می شود. (بستگی به نوع قالب دارد!)

کاربرد دسته ها

دسته بندی ها آنها در سازماندهی وب سایت ما بسیار مؤثر هستند به گونه ای که می توان گفت مرزی برای نوشتن تشکیل می دهند. آنها همچنین به صاحبان سایت کمک می کنند تا چندین پست ایجاد کنند. از طرف دیگر، کاربران می توانند به راحتی آنچه را که می خواهند در وب سایت شما پیدا کنند.

برچسب زدن

گزینه بعدی با عنوان در منوی متن موجود است برچسب می توان مشاهده کرد که در محیط ویرایشگر وردپرس می توانید خود را بنویسید برچسب زدن در سمت چپ وارد شوید. برچسب کلماتی هستند که با متن و محتوای شما مرتبط هستند و می توان گفت که متن شما متشکل از پرکاربردترین کلمات یا نیم عبارات خواهد بود. می توان گفت حاوی یکی از مهم ترین قسمت های متن است که به عنوان اولین گزینه برای بهبود جایگاه سئوی سایت در نظر گرفته می شود که باید با دقت و دقت زیادی انتخاب شود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، می توانید کلمه یا عبارت مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی دکمه افزودن کلیک کنید. تمام برچسب هایی که برای پست خود انتخاب کرده اید در قسمت برچسب ها در زیر منوی پست موجود هستند. همچنین می توانید تگ های تکراری و مهم را از این قسمت ثبت کنید.

برنامه تگ

با انتخاب تگ های مناسب می توانید به بهینه سازی سایت خود کمک کنید و رتبه و ارزش سایت خود را در گوگل کسب کنید. اما به یاد داشته باشید که انتخاب برچسب مناسب مهم و ضروری است.

نتیجه!

داشبورد وردپرس دارای یک گزینه مهم به نام Posts است که بخش ویرایشگر وردپرس را برای ایجاد و ویرایش پست ها در خود جای داده است. همچنین بخش های اضافی مانند دسته ها و برچسب ها وجود دارد که هر کدام دارای عملکردهای مهمی هستند. با کمک دسته بندی ها می توانید موضوعات و موضوعات خود را به درستی دسته بندی کنید و با کمک برچسب ها می توانید کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی محتوا را ایجاد کنید.

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 1 رای