منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

سلام دوستان، به پشتیبانی وردپرس خوش آمدید، خیلی از دوستان، به خصوص کسانی که تازه وارد عرصه سایت سازی شده اند، دغدغه بزرگی است. قالب مناسب را انتخاب کنید در وردپرس است. انتخاب قالب اصول و قواعد خاص خود را دارد و همیشه باید چند فاکتور مهم برای قالب را بررسی کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که آیا قالب برای شما مناسب است یا خیر. سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما می توانید انواع سایت های شرکتی، شخصی، فروشگاهی و غیره را ایجاد و استفاده کنید. اما هر کدام از این دسته بندی ها فرمت های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، اگر قصد راه اندازی یک وبلاگ را دارید، پس باید قالبی را انتخاب کنید که خواندن و یافتن آن در سایت سخت نباشد و همه چیز کاملاً واضح باشد. هر زمان که خواستید تغییرات دلخواه خود را در قالب ایجاد کنید. اما زمانی که این قابلیت در پوسته وجود نداشته باشد و سواد برنامه نویسی نداشته باشید، بدیهی است که دچار مشکل خواهید شد و سایت شما دوام زیادی نخواهد داشت.

آنچه در این مقاله می خوانید:

فاکتورهای مهم برای انتخاب قالب سایت وردپرس مناسب

1. سادگی

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

برخی از قالب ها در طراحی بیش از حد پیش رفته اند و از رنگ ها، انیمیشن ها و غیره استفاده کرده اند. اما بیشتر اوقات همه این موارد در طراحی همیشه مفید و موثر نیستند. هدف شما از ساخت یک وب سایت آسان کردن کارهای روزانه برای کاربران است. بنابراین به هیچ وجه نباید سایت خود را شلوغ کنید تا مشکل جدیدی برای خود ایجاد کنید و همه چیز ساده و جلوی چشم کاربر باشد.

2- طراحی واکنشگرا ضروری است

پاسخگویی قالب

در حال حاضر هر وب سایتی ساخته شده است باید پشتیبانی از حالت واکنشی یا پاسخگو طبق تحقیقات انجام شده، حدود 50 درصد از کاربران سایت شما از تلفن همراه استفاده می کنند و این به وضوح هدف آسان سازی آن را برای بسیاری از افراد نشان می دهد. برای آزمایش طراحی ریسپانسیو، از سایت دوستدار Mobilr گوگل استفاده می کنیم. ما پیشنهاد می کنیم. عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

3- سازگار با تمامی مرورگرها

سازگار با تمام مرورگرها

اکنون مرورگرهای زیادی در دستگاه کاربران فعال هستند و هرکس بنا به عادت خود از مرورگر مورد علاقه خود استفاده می کند. اما نکته مهم این است که ما نمی توانیم کاربران را مجبور به استفاده از دستورالعمل ها کنیممراقبه!!! شما نمی توانید کاربر را مجبور کنید که فقط از یک نوع مرورگر استفاده کند.

4- پشتیبانی از افزونه ها

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

البته افزونه ها بخش مهمی از سایت های شما هستند و بدون آن ها البته ما فقط یک وبلاگ در وردپرس داریم و نه سایت شرکتی یا فروشگاهی.

5- زبان قالب

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب قالب، زبان قالب است که باید با زبان مادری شما یا زبان محل شرکت و … مطابقت داشته باشد.

6- صفحه سازها

نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردم، قابلیت شخصی سازی قالب بسیار مهم است، به طوری که می توانید از طریق کدنویسی از ایجاد تغییرات راحت شوید و بتوانید تمام تغییرات را از طریق پنل وردپرس انجام دهید. با استفاده از پلاگین های خاص می توانید این کار را انجام دهید. هر تعداد صفحه یا مقاله با طرح و طرح شخصی خود ایجاد کنید و در سایت منتشر کنید.

7- سازگار با سئو

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

مهمترین عامل در انتخاب قالب مناسب برای یک سایت در بین فاکتورهای متعدد ارائه شده، سازگاری قالب با سئو است. زیرا سئو حرف اول را در موفقیت سایت می زند و قوانین و مقررات آن باید رعایت شود تا در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و از طریق موتور گوگل مخاطبان زیادی پیدا کنید.

8- امکان رای دادن و امتیاز دهی

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

فاکتورهای مهم در انتخاب فرمت مناسب سایت یکی از فاکتورهای مهم برای سئوی سایت، امکان نظرسنجی و امتیاز دهی به سایت است تا بازدیدکنندگان بتوانند به مطالب نظر دهند و امتیاز دهند. با گذشت زمان و پس از مدتی که فعالیت خوبی در سایت شما وجود دارد، این امتیازها (یا به اصطلاح ریچ اسنیپت ها) و ستاره ها در محتوای جستجوی سایت شما در گوگل ظاهر می شوند.

نتیجه!

اکنون می توانید یک چک لیست از موارد ذکر شده در بالا تهیه کنید و در هنگام انتخاب قالب برای راه اندازی سایت از آن چک لیست استفاده کنید تا هنگام انتخاب قالب چیزی از دست ندهید. لطفا تجربیات خود را در انتخاب قالب در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. تا از آنها برای ما و سایر دوستان استفاده کنیم و این مقاله را همیشه به روز نگه داریم.

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 1 رای