منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به میزبان آنلاین (با افزونه)

نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به میزبان آنلاین (با افزونه)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به میزبان آنلاین (با افزونه)

یکی از راه‌های افزایش سرعت طراحی وب‌سایت، طراحی وب‌سایت‌ها بر روی سرور سیستم محلی در رایانه شخصی شما و سپس انتقال وردپرس از سرور محلی به میزبان آنلاین با استفاده از ابزارهایی مانند xampp و wampp در ویندوز و MAMP در دستگاه‌های مک است. ، ممکن است. هنگامی که کار طراحی وب سایت در رایانه شخصی به پایان رسید، زمان انتقال سایت ما به یک سرور آنلاین است. در این مقاله نحوه انتقال وردپرس از سیستم محلی به سرور آنلاین را توضیح خواهیم داد، پس با این مقاله در پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبل از شروع

برای انتقال وردپرس از سیستم محلی به سرور آنلاین:

  • مطمئن شوید که یک وب سایت آماده در سیستم محلی دارید.
  • شما یک هاست آنلاین با دامنه خریداری کرده اید.
  • یک نرم افزار FTP روی سیستم نصب کنید.

نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به میزبان آنلاین (با افزونه)

این روش تقریبا یک روش آسان است و به مبتدیان توصیه می شود از این روش استفاده کنند.

مرحله 1: نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

در مرحله اول باید افزونه Duplicator را دانلود و نصب کنید. پس از نصب افزونه باید به منوی Duplicator رفته و در قسمت Packages بر روی گزینه Create New Item مانند تصویر زیر کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه Duplicatorپس از کلیک بر روی این گزینه بر روی دکمه Next کلیک کنید و پس از آن افزونه سیستم را از هر نظر تست می کند. اگر همه موارد به خوبی گزارش شده اند، باید روی گزینه Build کلیک کنید.

اسکن کامل شدفرآیند پس از این ممکن است بسته به اندازه وب سایت شما مدتی طول بکشد. پس از اتمام فرآیند، پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که در تصویر زیر نشان داده شده است:

وضعیت ساخت و سازکه بسته کامل بسته نصبی و نصب کننده آن را در اختیار شما قرار می دهد. بر روی گزینه مشخص شده در تصویر کلیک کنید تا بسته نصبی کامل برای شما دانلود شود. حالا حتما این سوال برای شما پیش می آید که فایل های این آیتم ها چیست. یک کپی کامل از وب سایت شما، شامل تمام فایل های اصلی وردپرس، تصاویر، موارد آپلود شده و پایگاه داده سایت وردپرس شما. فایل Installer همچنین نصب کننده فایل آرشیو است که برای نصب بسته استفاده می شود.

مرحله 2: پایگاه داده را در هاست آنلاین ایجاد کنید

اگر پایگاه داده مناسبی روی هاست آنلاین خود ایجاد نکرده اید، قدم بعدی این است که این کار را انجام دهید. اگر هاست شما cpanel است وارد داشبورد شده و روی آیکون mysql کلیک کنید.sql مندر صفحه ظاهر شده یک پایگاه داده جدید با نام دلخواه مانند تصویر زیر ایجاد کنید:پایگاه داده جدیدپایگاه داده جدید شما ایجاد شده است و اکنون باید در این صفحه کمی جلوتر بروید و یک کاربر جدید برای پایگاه داده در بخش کاربران ایجاد کنید:کاربر جدیدپس از ایجاد یک کاربر جدید، باید به این کاربر اجازه کار با پایگاه داده داده شود:پایگاه داده کاربردر حال حاضر پایگاه داده کاملاً آماده است و باید تمام موارد وارد شده در اینجا را برای مرحله بعدی ذخیره کنید.

مرحله 3: فایل ها را در سرور آنلاین آپلود کنید

در این مرحله باید فایل هایی را که در مرحله قبل ساخته و دانلود کرده اید (پکیج و نصب کننده) در روت سرور آنلاین آپلود کنید. پوشه ریشه در هاست آنلاین public_html است. می توانید آپلود را با حساب FTP انجام دهید.

آپلود به میزبان

مرحله 4: فایل installer.php را اجرا کنید تا نصب شروع شود

در مرحله بعد باید فایل installer.php را که در ریشه سایت آپلود کرده اید اجرا کنید. اگر آدرس سایت خود را به جای example.com در http://example.com/installer.php قرار دهید، این فایل اجرا می شود. بنابراین با اجرای این آدرس پنجره زیر باز می شود:

گسترشهمانطور که می بینید، Duplicator بسته را بررسی کرده و نتایج را اعلام کرده است. اگر همه بررسی ها خوب باشد، پس از تیک زدن توافق نامه با شرایط و ضوابط، پنجره زیر برای شما باز می شود:

نصب-پایگاه دادهکه باید اطلاعات پایگاه داده ای که قبلا ایجاد شده بود را اینجا وارد کنید. پس از وارد کردن این موارد، گزینه بعدی را انتخاب کنید. در مرحله بعد از شما خواسته می شود که آدرس سایت خود را به روز کنید. این مرحله به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به انجام کار خاصی نیست.

بروزرسانی اطلاعاتبر روی گزینه بعدی Congratulations کلیک کنید! مراحل انجام شده و سایت به طور کامل منتقل شده است و می توانید وارد پنل مدیریت شوید و مدیریت سایت خود را شروع کنید.admin-loginامیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد. اگر پیشنهاد یا نظری دارید خوشحال می شویم در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. با پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 1 رای