منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ایجاد و بازیابی نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

نحوه ایجاد و بازیابی نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد و بازیابی نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

سلام اگه یادتون باشه در جلسه هفدهم پشتیبانی وردپرس در مورد اهمیت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید یا پشتیبان گیری از تمام قسمت های سایت وردپرس و روش های مختلف به طور کامل توضیح داده شده است. برخی از دوستان از هاست مستقیم ادمین استفاده می کنند و در مورد نحوه استفاده از دایرکت ادمین سردرگم هستند. نسخه پشتیبان آن را تهیه و دانلود کنید و به کامپیوتر انتقال دهید تا سایت آنها در خطر نباشد. بنابراین تصمیم گرفتیم یک جلسه کامل مدرسه را به آموزش پشتیبان گیری در دایرکت ادمین اختصاص دهیم.

در این مقاله چه خواندید:

ایجاد/بازیابی نسخه پشتیبان

دایرکت ادمین دارای دو ویژگی برای پشتیبان گیری و بازیابی در صورت نیاز است. پس از ورود به پنل هاست خود در قسمت «حساب شما» می توانید این گزینه را مشاهده کنید.

با کلیک بر روی این گزینه وارد قسمتی می شوید که در آن حق انتخاب دارید. یعنی می توانید قسمت مورد نظر خود را علامت بزنید تا بتوان از آن بک آپ گرفت. یک نسخه پشتیبان تهیه کنیدبرای ایجاد نسخه پشتیبان بر روی گزینه “Create Backup” کلیک کنید. در پایین، جمله ای مانند «اینجا را کلیک کنید تا نسخه های پشتیبان فعلی خود را فهرست کنید» مشاهده می کنید که با کلیک روی آن وارد صفحه می شوید. که همه پشتیبان‌گیری شده را نمایش می‌دهد.

بازگرداندن پشتیبان

اگر سایت شما آسیب دیده است و تنها راه رفع آن، بازیابی آن است نسخه پشتیبان می توانید از آخرین بخش “انتخاب یک فایل برای بازیابی” استفاده کنید.نسخه پشتیبانی آنچه آماده کرده اید را برگردانید. همانطور که مشاهده می کنید، می توانید نوع فرمت فایل را انتخاب کرده و سپس بر روی “Choose restore option” کلیک کنید.

گزینه بازیابی را انتخاب کنید

همانطور که می‌توانید فایل‌ها را در حین پشتیبان‌گیری انتخاب کنید و می‌توانید تعیین کنید از کدام بخش‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید، می‌توانید زمان بازیابی را نیز انتخاب کنید. پس از انتخاب قسمت های مختلف می توانید بر روی گزینه “eStore Select Items” کلیک کنید تا عملیات بازیابی انجام شود.

نتیجه!

تهیه نسخه پشتیبان آنقدر مهم است که بارها در مورد آن صحبت کرده ایم، افزونه های زیادی را معرفی کرده ایم و همچنین آموزش های زیادی را برای شما ارائه کرده ایم. پس به این نکته توجه کنید.

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 1 رای