منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس نحوه ایجاد rss

نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس نحوه ایجاد rss

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس نحوه ایجاد rss

یکی از ویژگی هایی که به کاربران امکان می دهد از محتوای جدید در وب سایت مطلع شوند، فید RSS نام دارد. فیدهای RSS روشی شناخته شده و کاربردی در بازاریابی محتوا هستند تا آخرین پست ها یا محتوای وب سایت شما را در اختیار کاربران قرار دهند. با این کار کاربران می توانند به راحتی به محتوای جدید سایت دسترسی داشته باشند. در این مقاله نحوه ایجاد فید RSS برای هر دسته در وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

RSS برای هر دسته در وردپرس ایجاد کنید

در گذشته، زمانی که وب‌سایت‌های مختلف را بررسی می‌کردید و محتوای موجود در آن را دنبال می‌کردید، باید نام آن وب‌سایت را به خاطر می‌داشتید تا بتوانید به‌طور مرتب وب‌سایت را برای دریافت به‌روزرسانی‌ها و دسترسی به محتوای جدید بررسی کنید. اما امروزه دیگر نیازی نیست نام و آدرس سایت مورد نظر خود را به خاطر بسپارید و مدام آن را چک کنید، بلکه فقط باید در فید RSS آن سایت مشترک شوید.

RSS مخفف “Really Simple Syndication” یا “Summary Site Summary” است که به عنوان فید خبری نیز شناخته می شود. با عضویت در فید RSS وب سایت مورد علاقه خود، می توانید به راحتی آخرین مطالب منتشر شده را دریافت کنید، به عبارت ساده، از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهند که محتوای جدیدی در سایت منتشر کنند یا محتوای قدیمی را به روز کنند.

اگر با سیستم مدیریت محتوای وردپرس تازه کار هستید، ابتدا باید وردپرس را به طور کامل یاد بگیرید و سپس با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد RSS برای هر دسته در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

وجود دسته بندی ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسیار حائز اهمیت است و به کمک آن ها می توانید به راحتی مطالب و مطالب خود را در موضوعات و بخش های مختلف به صورت کاملا سازماندهی شده قرار دهید اما وجود RSS فید مفید و مهم است. یک روش در زمینه بازاریابی محتوا شناخته شده است و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا بدون دردسر از محتوای جدید مورد علاقه خود آگاه شوند و مدیر سایت اطمینان حاصل کند که محتوای سایت به دست مخاطبان می رسد.

ایجاد یک فید RSS برای هر دسته در وردپرس یک راه بسیار راحت برای کاربر است تا فقط محتوای مورد نظر خود را دریافت کند. در ادامه به بررسی نحوه ایجاد RSS برای هر دسته در وردپرس می پردازیم.

1. با ویرایش فایل functions.php فهرستی از فیدهای دسته را نمایش دهید

راه دیگر برای نمایش لیستی از دسته های حاوی لینک به فید RSS، افزودن یک قطعه کد به فایل functions.php است. مزیت استفاده از این روش این است که اگر دسته ای را در سایت خود اضافه یا حذف کنید، به طور خودکار به روز می شود.

در مرحله اول باید تصویر یا آیکونی را که می خواهید به عنوان آیکون فید RSS استفاده کنید انتخاب کرده و در سایت وردپرس خود آپلود کنید. در اینجا از آیکون فید RSS با ابعاد 32×32 پیکسل استفاده کرده ایم. برای آپلود یک فایل، به سادگی منوی “Media” را انتخاب کنید و سپس “Add” را انتخاب کنید. پس از آپلود دکمه ویرایش را انتخاب کرده و روی گزینه copy url to clipboard کلیک کنید.

نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس نحوه ایجاد rss

URL تصویر را در یک ویرایشگر متن مانند Notepad یا Word قرار دهید و آن را ذخیره کنید. بعداً به آن نیاز خواهید داشت.

در مرحله بعد باید فایل functions.php مربوط به قالب فعلی خود را پیدا کرده و آن را ویرایش کرده و کد زیر را به آن اضافه کنید.

function wpbeginner_cat_feed_list() {

$string .= ‘<ul>’;

$string .= wp_list_categories( array(

‘orderby’ => ‘name’,

‘show_count’ => true,

‘feed_image’ => ‘/path/to/feed-image.png’

‘echo’ =>

) );

$string .= ‘</ul>’;

return $string;

}

$add_shortcode(‘wpb-cat-feeds’, ‘wpbeginner_cat_feed_list’ );

باید «/path/to/feed-image.png» را با آدرس تصویر نماد فید که قبلا کپی کردید جایگزین کنید. اکنون می توانید از کد کوتاه استفاده کنید [wpb-cat-feeds] از هر جایی در وب سایت وردپرس خود برای نمایش لیستی از دسته ها با نماد فید RSS در کنار هر دسته استفاده کنید.

2. گزینه های اشتراک فید RSS را در صفحات دسته بندی نمایش دهید

صفحات آرشیو دسته بندی وردپرس معمولاً گزینه اشتراک گذاری ندارند، بنابراین می توانید با افزودن پیوندی برای اشتراک در فید RSS در صفحات دسته بندی خود، این گزینه را تغییر دهید. برای این منظور باید تغییراتی را به فایل های category.php یا archive.php در قالب وردپرس خود اضافه کنید.

<?php

if ( is_category() ) {

$category = get_category( get_query_var(‘cat’) );

if ( ! empty( $category ) )

echo ‘<div class=”category-feed”><p><a href=”‘ . get_category_feed_link( $category->cat_ID ) . ‘” title=”Subscribe to this category” rel=”nofollow”>Subscribe</a></p></div>’;

}

?>

پس از ایجاد تغییرات، فایل را ذخیره کنید و از صفحات دسته بازدید کنید تا مطمئن شوید که پیوند اشتراک گذاری دارند. با استفاده از یک افزونه

فیدهای RSS خاص دسته شما می توانید از این افزونه رایگان برای ایجاد RSS برای هر دسته در وردپرس استفاده کنید. ابتدا باید افزونه RSS Feeds مربوط به دسته را از قسمت Plugins جستجو کرده و آن را نصب کنید.

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی به نام Category Specific RSS Feeds به منوی “تنظیمات” وردپرس شما اضافه می شود که با کلیک بر روی آن وارد صفحه افزونه می شوید که در آنجا کد کوتاه و تابع فراخوانی PHP را مشاهده خواهید کرد. دو راه برای استفاده از این افزونه وجود دارد:

ویجت RSS از منوی “View” و سپس “Widgets” به نوار کناری سایت خود اضافه کنید.کد کوتاه [category_specific_rss_menu] به پست یا صفحه خود اضافه کنید.برای ایجاد RSS در وردپرس می توانید هر یک از روش های بالا را امتحان کنید.