منو سایت

نحوه رفع محدودیت حافظه PHP در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه رفع محدودیت حافظه PHP در وردپرس

سلام دوستان؛ گاهی اوقات هنگام کار با وردپرس با مشکلاتی مانند میزان حافظه مجاز و خطای محدودیت حافظه PHP در وردپرس مواجه می شویم. این مشکل یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. در این موارد می توان محدودیت های حافظه را حذف و محدودیت آن را افزایش داد. در این مقاله در مورد پشتیبانی وردپرس، نحوه افزایش و افزایش محدودیت حافظه PHP در وردپرس، نحوه بررسی محدودیت زمانی و ما بررسی می کنیم …

سیستم مدیریت محتوای وردپرس مبتنی بر PHP است که یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و هر وب سایت برای عملکرد صحیح خود به یک سرور میزبان نیاز دارد. وب سرورها مانند سایر رایانه ها هستند و آنها برای ذخیره و اجرای همزمان چندین برنامه به حافظه نیاز دارند. به همین دلیل مدیران سرور مقدار مشخصی از حافظه را برای برنامه های مختلف از جمله PHP اختصاص می دهند.حالت پیش فرض این است که اگر فضای مورد نیاز کمتر از 64 مگابایت باشد، وردپرس به طور خودکار سعی می کند محدودیت حافظه PHP را افزایش دهد. با این حال، 64 مگابایت برای اکثر افراد کافی نیست و ممکن است با خطای مشابه زیر مواجه شوند.

برای حل این مشکلات می توانید محدودیت حافظه php در وردپرس را افزایش دهید تا از خطاهای احتمالی مربوط به حافظه جلوگیری کنید.

آموزش افزایش محدودیت حافظه php در وردپرس

ابتدا باید فایل wp-config.php را در سایت وردپرس خود ویرایش کنید. این فایل در پوشه ریشه وب سایت وردپرس شما قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از طریق یک سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل وارد کنترل پنل میزبانی وب خود شوید.سپس، باید قطعه کد زیر را درست قبل از خط به فایل wp-config.php اضافه کنید. همین، دست از ویرایش بردارید! وبلاگ نویسی مبارک برای نگه داشتن.

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);

این قطعه کد به وردپرس می گوید که محدودیت حافظه PHP را به 256 مگابایت افزایش دهد. پس از انجام این کار، باید تغییرات را ذخیره کرده و فایل wp-config.php را در سرور خود آپلود کنید.

نکته: توجه داشته باشید که اگر این راه حل برای شما کار نمی کند، به این معنی است که ارائه دهنده میزبانی وب شما آن را اجازه نمی دهد افزایش محدودیت حافظه وردپرس php، در چنین مواردی، باید از ارائه دهنده هاست خود بخواهید که محدودیت حافظه PHP را به صورت دستی برطرف کند.

مشکل نصب نشدن پلاگین ها

یکی از مشکلات رایج این است که محدودیت حافظه PHP در وردپرس چه چیزی باعث این عدم توانایی در نصب افزونه های وردپرس می شود. به این ترتیب کاربر می تواند منوی افزونه ها را ببیند و به آنها دسترسی داشته باشد اما قادر به نصب افزونه نیست و در حین نصب پیغامی مبنی بر عدم موفقیت نصب دریافت می کند. این مشکل معمولاً به دلیل محدودیت های اعمال شده بر روی حافظه PHP ایجاد می شود. اما همانطور که گفتیم، در داخل هاست و وردپرس، تنظیماتی وجود دارد که میزان حافظه قابل استفاده یک فرآیند PHP را محدود می کند. و هنگامی که یک فرآیند به این حد از حافظه می رسد، فرآیند با شکست مواجه می شود. همانطور که اشاره کردیم، در این مورد باید محدودیت حافظه php را نیز افزایش دهید.

محدودیت زمانی در وردپرس

جدای از محدودیت ذکر شده در مقاله بالا، گاهی اوقات شاهد محدودیت هایی در زمان اجرای فرآیندهای وردپرس هستیم. به عنوان مثال در هنگام نصب یک افزونه با خطای زمان بندی و محدودیت های مربوط به زمان اجرای فرآیند مواجه می شویم. دو راه برای حل چنین مشکلاتی وجود دارد:

  1. اففایل htaccess خودتان را به صورت دستی ویرایش کنید.
  2. برای رفع این خطا از یک افزونه استفاده کنید.

فایل htaccess را ویرایش کنید. محدودیت زمانی برای حل

با استفاده از یک سرور FTP مانند Filezilla به وب سایت خود متصل شوید. فایل htaccess. را دانلود کنید که اساساً در پوشه های /wp-content/ و /wp-admin/ قرار دارد. سپس قطعه کد خط زیر را به فایل htaccess اضافه کنید.

php_value max_execution_time 300

کد بالا حداکثر زمان اجرای فرآیندها را 5 دقیقه (300 ثانیه) تعیین می کند. اگر خطا ادامه داشت، مقدار 600 را امتحان کنید.

درباره حافظه وردپرس

به طور کلی مدیریت حافظه بسیار مهم است. در بسیاری از موارد می توانید میزان حافظه اختصاص داده شده توسط سرور را مشاهده کنید. اگر هاست شما این اجازه را در سی پنل بدهد، می توانید این موارد را ببینید. برای این منظور می توانید بر روی گزینه کلیک کنید وضعیت سرویس که در سمت چپ پایین صفحه ورود به cPanel قرار دارد، برای مشاهده حافظه کلیک کنید.

دانستن میزان مصرف مجاز حافظه به شما کمک زیادی می کند. مرحله میزان مصرف حافظه به صورت درصدی از کل حافظه نشان داده می شود. میزبان‌های دیگری که از cPanel استفاده نمی‌کنند، ممکن است گزینه‌های مشابهی را داشته باشند تا در مواقعی که از میزان استفاده و محدودیت‌های حافظه فراتر می‌رود، به آن‌ها نگاه کنند. در صورت لزوم، می توانید از میزبان خود بخواهید که حافظه اختصاص داده شده به وب سایت شما را در حین اجرای اسکریپت ها یا افزونه ها افزایش دهد.

اینقدر زندگی کن