نحوه قرار دادن رمز عبور در پوشه wp-admin در cpanel و دایرکت ادمین

نحوه قرار دادن رمز عبور در پوشه wp-admin در cpanel و دایرکت ادمین

اگر وردپرس را از بین CMS های رایگان برای راه اندازی وبلاگ یا سایت خود انتخاب کرده اید، حتما متوجه شده اید که این نرم افزار وب به صورت متن باز یا متن باز توسعه یافته و در دسترس همگان است. برخلاف CMS تجاری، تمام کدهای آن در دسترس عموم است. و مزاحمان یا هکرها می توانند با یافتن مسائل امنیتی و باگ ها به سایت و وبلاگ وردپرس شما حمله کنند.

برای قرار دادن رمز عبور روی یک پوشه wp-admin ابتدا وارد هاست سی پنل خود و مانند تصویر در قسمت زیر شوید امنیت پر دایرکتوری های محافظت شده با رمز عبور کلیک:

پس از کلیک بر روی متن و آیکون ذکر شده، یک پنجره پاپ آپ کوچک در مرکز صفحه نمایش داده می شود تا ادامه دهید و روی پوشه رمز عبور قرار دهید. wp-admin تنها کاری که باید انجام دهید این است که مانند تصویر زیر گزینه root وبسایت را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید برو کلیک:

در این مرحله وارد صفحه دیگری می شوید که پوشه باید در آن باشد wp-admin قفل و رمزگذاری را انتخاب کنید، برای این کار باید مانند تصویر زیر بر روی wp-admin کلیک کنید، توجه داشته باشید که نباید روی آیکون این پوشه کلیک کنید، زیرا با کلیک بر روی آیکون به پوشه ها منتقل می شوید و فایل هایی که در زیر مجموعه wp-admin به آنها دسترسی دارید:

پس از کلیک بر روی مقاله wp-admin وارد یک تب جدید می شوید. ابتدا باید گزینه موجود در این تب را بررسی کنیدنام مورد نظر را در کادر وارد کرده و روی Save کلیک کنید:

پس از کلیک بر روی save and save page وارد صفحه ای می شوید که پیغام به روز رسانی سطح دسترسی پوشه را به شما می دهد، باید با فشار دادن دکمه بازگشت به صفحه قبلی برگردید و در قسمتکاربر ایجاد کنید شناسه و رمز عبور پوشه wp-admin وردپرس خود را مطابق تصویر زیر و بیشتر مشخص کنید افزودن/تغییر کاربران مجاز برای پایان رمزگذاری پوشه کلیک کنید:

امیدواریم از آموزش تصویری قرار دادن رمز عبور در پوشه wp-admin وردپرس که یکی از بهترین راه های ایمن سازی وردپرس است لذت برده باشید و در آینده آموزش های مفیدتری را در اختیار شما قرار دهیم.

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 1 رای