منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ویرایش و سفارشی سازی افزونه ویرایشگر منوی مدیریت داشبورد وردپرس

نحوه ویرایش و سفارشی سازی افزونه ویرایشگر منوی مدیریت داشبورد وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ویرایش و سفارشی سازی افزونه ویرایشگر منوی مدیریت داشبورد وردپرس

منوی مدیریت یکی از ویرایشگرها است بهترین پلاگین های مدیریت کاربر وردپرس و محدودیت دسترسی که به شما امکان ویرایش منوی مدیریت وردپرس را می دهد. اگر می خواهید ویژگی های منوی مدیریت وردپرس خود را مخفی، تغییر یا تنظیم مجدد کنید، افزونه Admin Menu Editor برای آن ساخته شده است.

این افزونه کنترل کاملی بر منوی مدیریت وردپرس به شما می دهد و دارای ویژگی های مفیدی مانند مخفی کردن منوها برای کاربران بر اساس نقش ها، تغییر رنگ منو، مخفی کردن پلاگین ها، مخفی کردن نوار ابزار مدیریت و موارد دیگر است.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت

از یک سری مقالات آموزش رایگان طراحی سایت امروز افزونه Admin Menu Editor را آموزش می دهیم.

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت Plugins در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، به تنظیمات » ویرایشگر منو در داشبورد وردپرس بروید. صفحه ای مانند زیر را خواهید دید.

آموزش افزونه ویرایشگر منوی مدیریت و نحوه ویرایش و سفارشی کردن پیشخوان وردپرس

افزونه Admin Menu Editor گزینه های مختلفی را برای ویرایش منوی مدیریت وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

صفحه ویرایشگر منو یک طرح تعاملی از پنل مدیریت سایت شما را نشان می دهد. با کلیک بر روی هر بخش، می توانید موارد زیر منو را مشاهده کنید. اما ابتدا باید مطمئن شوید که افزونه همانطور که می خواهید رفتار می کند.

روی تب “تنظیمات” در بالای صفحه کلیک کنید.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت

در این صفحه می‌توانید افرادی که به ویرایشگر منو دسترسی دارند، ماژول‌ها یا افزونه‌هایی که می‌توانید تغییر دهید، طرح رنگ و مکان نمایش منو را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که ویرایشگر منوی مدیریت از قابلیت های چند سایت پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که می توانید نحوه نمایش منوها را در شبکه وب سایت خود تغییر دهید.

می توانید تنظیمات را به همان شکلی که هستند رها کنید یا مطابق با نیازهای سایت خود تغییراتی ایجاد کنید. پس از اتمام کار، روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

️ ویرایش منوی پیشخوان وردپرس

افزونه Admin Menu Editor از ابزارهای کشیدن و رها کردن برای سازماندهی منوی مدیریت وردپرس استفاده می کند. به سادگی منوی را که می خواهید جابجا کنید بکشید و آن را در محل مورد نظر رها کنید.

نحوه ویرایش و سفارشی سازی افزونه ویرایشگر منوی مدیریت داشبورد وردپرس

به این ترتیب می توانید ترتیب نمایش منوی پیشخوان وردپرس را به گونه ای تغییر دهید که برای شما و سایر کاربران منطقی باشد.

اگر می خواهید نام منوی پیشخوان را تغییر دهید یا مکانی را که به آن متصل شده است تغییر دهید، روی فلش کوچک سمت راست منو کلیک کنید.

نحوه ویرایش و سفارشی سازی افزونه ویرایشگر منوی مدیریت داشبورد وردپرس

با این کار یک پنجره کشویی باز می شود که در آن می توانید تنظیمات زیر را ویرایش کنید:

  • عنوان منو، می توانید از این بخش برای تغییر نام منوی پیشخوان وردپرس استفاده کنید.
  • صفحه هدف، می توانید منوی موجود در پیشخوان را به هر صفحه ای در سایت وردپرس خود پیوند دهید یا URL سفارشی خود را اضافه کنید. این ویژگی زمانی مفید است که یک منوی جدید ایجاد کرده اید و می خواهید آن را به منابع خارجی پیوند دهید.
  • آدرس اینترنتی، این گزینه در مواردی که صفحه فرود را سفارشی کرده اید قابل ویرایش می شود. می توانید URL سایتی را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید اضافه کنید.
  • قابلیت های مورد نیاز، فقط کاربران با توانایی های خاص می توانند منو را مشاهده کنند. هنگام ایجاد یک صفحه، کاربر می تواند منویی از صفحات با ویژگی “edit_pages” را ببیند که به حساب کاربری وی پیوند داده شده است.
  • قابلیت های اضافی، با استفاده از این گزینه می توانید منو را از کاربران خاصی مخفی کنید. با استفاده از آن می توانید نقش ها و قابلیت های خاصی از کاربرانی که می توانند به منو دسترسی داشته باشند را انتخاب کنید. این گزینه یک ویژگی عالی در یک محیط تیمی است.

پس از انجام تنظیمات، روی دکمه “ذخیره تغییرات” در بالای صفحه کلیک کنید.

️ ایجاد منوی جدید در پیشخوان وردپرس

در بالای صفحه یک نوار ابزار وجود دارد که می توانید از آن برای افزودن منوی جدید به داشبورد وردپرس استفاده کنید.

برای این کار روی دکمه New Menu در نوار ابزار کلیک کنید. افزونه Admin Menu Editor یک منوی جدید در زیر آخرین منوی انتخاب شده ایجاد می کند.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت

در کادر تنظیمات منو، می توانید موارد زیر را تنظیم کنید:

در بخشی از عنوان منو عنوانی را برای منوی جدید انتخاب کنید.

در بخشی از صفحه هدف صفحه مورد نظر را انتخاب کنید. تنظیمات صفحه فرود تعیین می کند که وقتی کاربر روی منو کلیک می کند چه اتفاقی می افتد. در نسخه رایگان سه گزینه اصلی وجود دارد که عبارتند از:

  • پیوند به یک صفحه مدیریت موجود، این گزینه منو را در منوی موجود دیگری کپی می کند. شما می توانید هر تعداد کپی که می خواهید داشته باشید، اما باید مراقب مجوزهای متناقض و URL های تکراری در سطح بالا باشید. وقتی دو منو صفحه هدف یکسان دارند اما تنظیمات قابلیت متفاوتی دارند، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که هر دو منو غیرقابل دسترسی باشند. اگر این کار را انجام داد، به صراحت یک قابلیت را برای هر دو تنظیم کنید یا از دکمه “پنهان کردن بدون مسدود کردن دسترسی” استفاده کنید. در آموزش زیر بیشتر در مورد این ویژگی توضیح خواهیم داد.
  • پیوند به یک آدرس اینترنتی سفارشی، از منوی کشویی صفحه هدف <कस्टम URL> یک URL معتبر را در قسمت “URL” انتخاب کرده و وارد کنید. با کلیک بر روی منو، URL مشخص شده در برگه فعلی به طور پیش فرض باز می شود. اگر آن را در یک برگه جدید باز کنید یا