نشانه های هک شدن وردپرس و ۷ نشانه هک شدن سایت شما!

نشانه های هک شدن وردپرس و ۷ نشانه هک شدن سایت شما!

سلام دوستان؛ چه بخواهید در مورد آن صحبت کنید یا نه، هر سیستم متنی می تواند هدف هکرها باشد و به نظر ما سیستم های دیگر بدتر هستند (که نام نمی بریم!)، هک وردپرس موضوع جدیدی نیست. اما باید از نشانه های یک وب سایت هک شده آگاه باشید. بنابراین در ادامه به ۷ نشانه هک شدن وردپرس می پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

نشانه های هک وردپرس

در پست های قبلی به بررسی عمیق راه های جلوگیری از هک شدن وب سایت و اقدامات امنیتی برای افزایش سطح امنیت وردپرس پرداختیم. نکته مهمی که باید بدانید این است که ابتدا باید از هک شدن خودداری کنید و در معرض تهدید قرار بگیرید.

به روز رسانی منظم افزونه ها و پشتیبان گیری منظم و اسکن های امنیتی باید در بالای لیست کارها باشد. بیایید نگاهی به علائم و نشانه های هک وردپرس بیندازیم.

1- ارسال ایمیل و اسپم برای شما!

ارسال ایمیل های جعلی یکی از نشانه های هک وردپرس و یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یک سایت هک شده بیفتد. تغییرات ایمیل به صورت زیر ظاهر می شود:

 • هکرها وارد سایت وردپرس شما می شوند و اسکریپت هایی را نصب می کنند که هزاران ایمیل از آدرس IP شما ارسال می کند.
 • کاربران این ایمیل ها را به عنوان هرزنامه گزارش می کنند.
 • لیست های هرزنامه مانند Spam.org و Spamhaus.org گزارش را می بینند و شما را به لیست های بلاک خود اضافه می کنند.

گاهی اوقات شما حتی نمی دانید که سایت شما هک شده است، فقط متوجه می شوید که کاربران ایمیل های شما را دریافت نمی کنند. اگر فروشنده هستید و یک وب سایت میزبانی می کنید، این بلوک دامنه مشتریان شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

۲- محتوای بد به سایت شما اضافه می شود

اگر سایت شما هک شود، هکرها به فایل های قالب شما دسترسی خواهند داشت. در این شرایط به راحتی می توانند کدهای مخرب را به سایت شما اضافه کنند که به آن تزریق کد می گویند. یکی از 7 نشانه هک وردپرس این است که این کدها به وب سایت تزریق شده است. این فعالیت مخرب می تواند آزار دهنده یا مخرب باشد، به عنوان مثال:

 • کدهای نامرئی بد به گونه ای به وب سایت ها اضافه می شوند که این کد برای گوگل قابل مشاهده است اما برای انسان قابل مشاهده نیست و می تواند کارایی و سرعت سایت را کاهش دهد و شما را در لیست سیاه قرار دهد.
 • سایت هایی که دارای لینک های اسپم و محتوای اضافه شده در هر صفحه هستند.
 • سایت هایی که کاملا با محتوای جدید طراحی شده اند.

اگر این موارد اتفاق بیفتد، نمی دانید زیرا محتوا همیشه قابل مشاهده نیست.

3- سایت شما کند است و از کار می افتد

این به دلایل زیادی رخ می دهد. یکی از دلایل این است که هکرها کدهای مخرب را به وب سایت اضافه می کنند که سرعت سایت را کاهش می دهد. دلیل دیگر این است که هکر وب سایت شما را به شبکه ای از سایت ها اضافه می کند یا با ارسال ایمیل های اسپم سرعت سایت را کاهش می دهد و در برخی موارد اثرات تغییر مسیر باعث کاهش سرعت سایت می شود.

در هر صورت خوب نیست، خوشبختانه به سرعت متوجه آن خواهید شد.

4- افزایش مصرف پهنای باند

گاهی اوقات دیده می شود که هاست ها برای پهنای باند هزینه زیادی می پردازند. پهنای باند در استرالیا بسیار گران است، حداقل 10 برابر بیشتر از ایالات متحده. مرسوم است که هاست مبلغ ثابتی را برای پهنای باند پرداخت می کند.

تغییر در استفاده از پهنای باند یکی دیگر از نشانه های هک وردپرس است. پهنای باند زمانی استفاده می شود که افراد از سایت شما بازدید می کنند یا برای شما ایمیل ارسال می کنند. هنگامی که سایت شما هک می شود، هزینه های پهنای باند شما سر به فلک می کشد زیرا:

 1. فایل‌های بزرگ‌تری به سایت شما اضافه می‌شوند که باعث افزایش حجم داده‌هایی می‌شود که در صورت درخواست بازدیدکننده دانلود می‌شود.
 2. متون مخرب به سرور اضافه می شود و هزاران ایمیل ارسال می شود که پهنای باند زیادی را مصرف می کند.
 3. ترافیک سنگین اعمال می شود زیرا سایت شما به یک شبکه متصل است.

این می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد مگر اینکه میزبان شما در این مورد به مشتریان خود هشدار دهد و شما به سرعت متوجه شوید.

5- کاهش چشمگیر بازدید وب سایت

در هر صورت، تغییرات غیرعادی، چه کاهش ترافیک یا افزایش غیرعادی سفرها، نشانه های مشکوکی هستند. اگر سایت شما هک شده باشد، در برخی موارد ممکن است متوجه شوید که ترافیک به شدت تغییر کرده و شاهد کاهش آن خواهید بود. این به چند دلیل اتفاق می افتد:

 1. اگر سایت از کار بیفتد یا کند باشد، کاربران از آن بازدید نخواهند کرد.
 2. اگر گوگل شما را در لیست سیاه قرار دهد، به کاربران هشدار داده می شود و پس از جستجو روی سایت شما کلیک نمی کنند.
 3. ترافیک به طور خودکار به سایت دیگری هدایت می شود.
 4. به محض اینکه چیزی غیرعادی در سایت ظاهر می شود، ترافیک افزایش می یابد.

برخی از افراد به طور فعال ترافیک سایت خود را بررسی نمی کنند، بنابراین کاهش ترافیک برای آنها واضح نیست.

6- جریان سریع و غیرعادی ترافیک

این جریان نیز جای سوال دارد. در نکته 3 در مورد وضعیت اضافه شدن سایت به بخشی از ریدایرکت شبکه صحبت کردیم. این می تواند منجر به افزایش شدید ترافیک در کوتاه مدت شود. اما هیجان زده نشوید چون هیچ سودی در این ترافیک وجود ندارد! این کار گزارش های تحلیلی را از بین می برد، سرعت سایت شما را کاهش می دهد، شانس شما را برای قرار گرفتن در لیست سیاه افزایش می دهد و حتی ممکن است باعث خرابی سرور شود. در هر صورت تجربه خوبی برای کاربران فراهم نمی کند و قرار گرفتن در لیست سیاه باعث کاهش ترافیک جستجو و اعتبار سایت می شود.

7- وب سایت شما ناپدید می شود

گاهی اوقات در صورت هک شدن، هکر می تواند مدیریت فایل ها را بر عهده بگیرد و کل سایت را از بین ببرد. حذف سایت از سرور

نتیجه گیری نهایی

هک وب سایت چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی با اثرات مضر آن جبران کرد، بنابراین قبل از هر چیز باید اهمیت این موضوع را درک کنید و برای افزایش سطح امنیت وب سایت اقداماتی انجام دهید. با بررسی نشانه های هک وردپرس که به 7 مورد از آن ها در پشتیبانی وردپرس اشاره کردیم، می توانید از سلامت سایت خود مطمئن شوید. در صورت هک شدن وب سایت می توانید سعی کنید آن را پاکسازی کنید که در جلسات آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد. قابل ذکر است که در جلسات قبلی تمامی روش های موجود برای ارتقای سطح امنیت وردپرس را بررسی کردیم.

انشالله موفق بشی

پاک کردن کدهای مخرب از سایت های ویروسی و هک شده

میانگین امتیاز 5 از 5

از مجموع 2 رای