منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • ورود به پلاگین با Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

ورود به پلاگین با Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ورود به پلاگین با Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

با افزونه ajax وارد شوید

اگر در سایت وردپرس شما ثبت نام را برای خود کاربران فعال کرده اید، داشتن یک فرم ورود ساده که همه کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند بسیار مفید خواهد بود. افزونه Login with Ajax به شما امکان می دهد با استفاده از یک فرم ورود ساده و قابل تنظیم اضافه کنید ویجت، کد کوتاه یا الگوی برچسب می دهد. شما می توانید از افزونه های مدیریت کاربران وردپرس برای کنترل و مدیریت تمام فعالیت هایی که کاربران در سایت عضویت شما انجام می دهند استفاده کنید.

AJAX مخفف Asynchronous JavaScript و XML است و فناوری است که انجام اقدامات را بدون نیاز به رفتن به صفحه جدید امکان پذیر می کند. افزونه Login with Ajax یک فرم ورود ساده در سایت شما ایجاد می کند تا کاربران بدون نیاز به رفتن به صفحه پنل مدیریت، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و وارد شوند. همچنین به کاربران امکان دسترسی سریع به پروفایل ها، لینک های خروج و فرم های ثبت نام را می دهد، با این فرض که شما این ویژگی ها را فعال کرده اید.

با افزونه ajax وارد شوید

شما می توانید مشخص کنید که کدام قسمت از سایت فرم ورود و کدام قسمت از فرم نمایش داده شود. همچنین می توانید مشخص کنید که کاربران پس از ورود یا خروج به کدام صفحه هدایت شوند.

از یک سری مقالات آموزش رایگان طراحی سایت امروز به آموزش ورود با پلاگین Ajax می پردازیم. افزونه های دیگری که برای این منظور طراحی شده اند عبارتند از: تم پلاگین ورود من و پلاگین ورود به سیستم تمیز اشاره شده.

️ آموزش ورود با افزونه Ajax و افزودن فرم ورود سفارشی به وردپرس

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت Plugins در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در داشبورد وردپرس به تنظیمات » Login with Ajax بروید تا صفحه تنظیمات افزونه نمایش داده شود.

این صفحه دارای بخش های مختلفی است که می توانید افزونه را راه اندازی کنید.

ورود به پلاگین با Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

بخش اول به تنظیمات کلی افزونه Login with Ajax می پردازد.

مننمونه از قبل موجود، در پنجره بازشوی این قسمت می توانید قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه‌های «فقط divs» و «پیش‌فرض» یک کادر متنی ساده برای نام کاربری و رمز عبور به همراه یک دکمه ورود نشان می‌دهند. گزینه “Modal” پیوندهای ورود، خروج یا ثبت نام را نشان می دهد که یک پنجره مودال با کادر متنی باز می شود.

منغیرفعال کردن refresh در هنگام ورود، به‌طور پیش‌فرض، هنگام ورود یا خروج، صفحه به‌روزرسانی می‌شود. دلیل این امر این است که گاهی اوقات محتوای مختلفی به کاربران وارد شده نشان داده می شود، بنابراین صفحه نیاز به رفرش دارد. اگر برای سایت شما صدق نمی کند، می توانید این کادر را فعال کنید.

با آموزش پلاگین Ajax وارد شوید و یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

ورود به پلاگین با Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

بخش تنظیمات تغییر مسیر ورود به صفحه تنظیمات ورود با پلاگین Ajax به شما این امکان را می دهد که کاربران را هنگام ورود یا خروج به مسیر مورد نظر هدایت کنید.

منتغییر مسیر ثبت جهانی، در این قسمت می توانید مشخص کنید که کاربران پس از ورود موفق به کجا هدایت شوند. به طور پیش فرض، آنها در صفحه ای که در حال حاضر در آن هستند وارد می شوند. می‌توانید تنظیمات را همانطور که هستند رها کنید یا یک URL خاص (مانند صفحه اصلی) وارد کنید یا از کد کوتاه %USERNAME% برای هدایت آنها به صفحه نمایه خود استفاده کنید.

می تواند همین کار را با شما انجام دهد تغییر مسیر خروج جهانی انجام دهید. تفاوت این است که در اینجا باید آدرسی را که می خواهید کاربر پس از خروج از سایت به آن هدایت شود را وارد کنید. به طور پیش فرض، پس از خروج، صفحه ورود به وردپرس به کاربر نشان داده می شود. می توانید کد کوتاه %LASTURL% را در این قسمت وارد کرده و به صفحه ای که کاربر در آن است هدایت شوید.

منتغییر مسیر ورود سفارشی مبتنی بر نقش و تغییر مسیر خروج سفارشی مبتنی بر نقش، در این دو قسمت می توانید لیستی از نقش های کاربر (مدیر، ویرایشگر و …) را مشاهده کنید. برای هر نقش کاربری، می‌توانید URL متفاوتی را وارد کنید که آن نقش کاربری خاص پس از ورود یا خروج از سیستم به آن می‌رود. تغییر مسیر اگر قسمت این بخش را خالی بگذارید، هر نقش کاربر به آدرس جهانی که در بالا مشخص کرده اید هدایت می شود.

با آموزش پلاگین Ajax وارد شوید و یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

آخرین بخش تنظیمات افزونه Login with Ajax به تنظیمات اعلان می پردازد.

اگر اجازه ثبت نام رایگان در سایت وردپرس خود را داده اید، فرم ورود شامل یک لینک “ثبت نام” برای کاربرانی است که وارد نشده اند. در صورت تمایل، می توانید “Override the default email?” را انتخاب کنید. می توانید جعبه را فعال کنید. و قسمت موضوع و پیام را ویرایش کنید و ایمیل هایی را که کاربران جدید دریافت می کنند بازنویسی کنید.

اگر مطمئن نیستید که ثبت نام رایگان در سایت شما مجاز است، می توانید به تنظیمات » عمومی در داشبورد وردپرس بروید.

سپس بررسی کنید که آیا کادر “همه می توانند ثبت نام کنند” در بخش عضویت فعال است یا خیر.

ورود به پلاگین با Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

در صورت فعال شدن کادر، لینک ثبت نام به صورت پیش فرض در فرم ورود به وردپرس وارد می شود.

افزودن فرم ورود به وردپرس

شما می توانید فرم ورود به سایت وردپرس خود را به سه روش مختلف اضافه کنید:

 • ویجت
 • کد کوتاه
 • الگوی برچسب

️ اضافه کردن فرم ورود با استفاده از ویجت

اولین مورد استفاده از ویجت ها است. برای دسترسی به صفحه ابزارک ها، به مشاهده » ویجت ها در داشبورد وردپرس بروید. سپس ویجت Login با AJAX را بکشید و آن را در نوار کناری سایت یا هر قسمت ویجت دیگری که توسط قالب شما ارائه شده است رها کنید.

با آموزش پلاگین Ajax وارد شوید و یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

سپس در کادر تنظیمات ویجت می توانید متن لینک ورود به سیستم را برای کاربرانی که وارد نشده اند مشخص کنید، پیام نمایش داده شده برای کاربران وارد شده، نوع الگوی استفاده شده و لینک هایی که باید نمایش داده شوند (لینک پروفایل، ثبت نام) را سفارشی کنید. و بازیابی رمز عبور).

در نهایت بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. حالا می توانید سایت جلویی به ویجت فرم ورود در نوار کناری سایت بروید و آن را جستجو کنید.

افزودن فرم ورود با استفاده از کد کوتاه

افزونه Login with Ajax به شما امکان می دهد از یک کد کوتاه برای افزودن فرم ورود استفاده کنید. با این روش می توانید این فرم را حتی زمانی که صفحه “به زودی برمی گردیم” را نشان دهید و به کاربر اجازه دهید به راحتی وارد شود.

به سادگی کد کوتاه زیر را در متن یا برگه های مورد نظر خود وارد کنید.

[login-with-ajax profile_link=1 registration=1 remember=1 template="modal"]

کد بالا لینک پروفایل، ثبت نام و فراموشی رمز عبور را نشان می دهد. اگر نمی‌خواهید پیوندهای بالا نشان داده شوند، کافی است گزینه‌های «پیوند_پروفایل»، «ثبت‌نام» یا «به خاطر بسپار» را به ترتیب به 0 تغییر دهید.

همچنین می توانید ویژگی “template” را به “divs-only” یا “default” تغییر دهید. اگر می خواهید گزینه global در فرم خود داشته باشید، می توانید از شورت کد زیر بدون پارامتر استفاده کنید.

[login-with-ajax]

️ استفاده از الگوی تگ برای افزودن فرم ورود

آخرین راه استفاده از الگوهای تگ است. می‌توانید از تگ‌های قالب برای گنجاندن فرم‌های ورود به فایل‌های PHP الگو استفاده کنید، مجدداً می‌توانید به صورت اختیاری از پارامترها برای تغییر رفتار پیش‌فرض استفاده کنید:

$ajaxArgs = array(
 'profile_link' => true,
 'template' => 'modal',
 'registration' => false,
 'remember' => true
 );
 
login_with_ajax($ajaxArgs);

برای مشاهده فرم لاگین کافی است به صفحه سایتی که فرم را در آن قرار داده اید بروید و از آنجا وارد شوید. همه چیز در این صفحه به گونه ای تنظیم شده است که به راحتی اجرا شود. بنابراین کاربران بدون هیچ تلاشی و بدون مراجعه به سایت بک اند می توانند به سرعت و به راحتی وارد سیستم شوند.