منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلاگین Regenerate Thumbnails – آموزش بازتولید ریز عکسها

پلاگین Regenerate Thumbnails – آموزش بازتولید ریز عکسها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلاگین Regenerate Thumbnails - آموزش بازتولید ریز عکسها

پلاگین Regenerate Thumbnails

گاهی اوقات وقتی قالب وردپرس خود را تغییر می دهید، تصاویر کوچک سایت که در کنار پست های وبلاگ نمایش داده می شوند در ابعاد اشتباه بارگذاری می شوند. افزونه Regenerate Thumbnails به شما کمک می کند تا تصاویر کوچک را در ابعاد صحیح نمایش دهید.

در این سری از آموزش های رایگان طراحی سایت، نحوه بازتولید افزونه ریز عکس ها را به شما آموزش می دهیم.

افزونه Regenerate Thumbnails افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید اندازه های جدید عکس های کوچک سایت خود را تعیین کنید و مشکل نمایش در ابعاد اشتباه را برطرف کنید.

هنگامی که یک تصویر را در سایت وردپرس خود آپلود می کنید، وردپرس نسخه های مختلفی از آن تصویر را در ابعاد مختلف ایجاد می کند. شما می توانید از ایجاد این تصاویر توسط وردپرس جلوگیری کنید.

افزونه Regenerate Thumbnails افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید اندازه های جدید عکس های کوچک سایت خود را تعیین کنید و مشکل نمایش در ابعاد اشتباه را برطرف کنید.

آموزش پلاگین Reproduce Thumbnails

چرا تصاویر کوچک سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

امروزه بسیاری از وب سایت ها از تصاویر بسیار زیادی در سایت خود استفاده می کنند. به طور پیش فرض، وردپرس از چندین اندازه مختلف برای ذخیره تصاویر سایت استفاده می کند. هر زمان که تصویری را در وب سایت خود آپلود می کنید، وردپرس به طور خودکار یک تصویر کوچک برای آن با استفاده از وضوح خاصی ایجاد می کند و آن را در پوشه Uploads ذخیره می کند.

در واقع، وردپرس به طور خودکار اندازه هر تصویری را که در سایت وردپرس خود آپلود می کنید با استفاده از سه مجموعه از ابعاد پیش فرض تغییر می دهد. تنظیمات پیش‌فرض وردپرس برای تصاویر کوچک 150×150 پیکسل است که مربع است. همچنین تصاویری با سایز متوسط ​​300 در 300 پیکسل و سایز بزرگ 1024 در 1024 پیکسل تولید می کند.

این اندازه ها برای نمایش صحیح تصاویر در وب سایت بدون در نظر گرفتن اندازه واقعی عکس ضروری هستند. می توانید این تنظیمات را با رفتن به تنظیمات » داشبورد رسانه وردپرس تغییر دهید.

چرا تصاویر کوچک سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

با استفاده از این قابلیت وردپرس می توانید تصویر آپلود شده را در پست ها و صفحات در هر اندازه ای قرار دهید.

چرا تصاویر کوچک سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

این روش به خوبی کار می کند، تا زمانی که قالب سایت خود را به قالب دیگری تغییر ندهید که از مجموعه اندازه های پیش فرض متفاوتی استفاده می کند. قبل از اینکه به آموزش پلاگین Regenerate Thumbnails نگاهی بیندازیم، به شما نشان خواهیم داد که چگونه این می تواند مشکل ساز شود.

بسیاری از تم های وردپرس اندازه پیش فرض را تغییر می دهند. یعنی از این قابلیت استفاده می کنند و اندازه های جدیدی برای تصاویر تعیین می کنند. اما مشکل اینجاست که این تغییرات فقط روی تصاویری اعمال می شود که پس از فعال سازی قالب آپلود می شوند و روی تصاویر قدیمی کار نمی کنند.

این می تواند یک مشکل بزرگ باشد زیرا تصاویر کوچک نقش مهمی در بسیاری از وب سایت ها بازی می کنند. به عنوان مثال، در وبلاگ ها، معمولاً از تصاویر کوچک برای فهرست کردن آخرین پست ها و نتایج جستجو استفاده می شود.

هنگامی که یک تم جدید را در سایت خود نصب و فعال می کنید و شروع به استفاده از تم جدید می کنید، تمام تصاویری که پس از فعال سازی تم آپلود می کنید با مجموعه ای از وضوح های جدید تولید می شوند. اما تمامی تصاویری که قبلا توسط شما آپلود شده اند با ابعاد قبلی نمایش داده می شوند که با ابعاد جدید متفاوت است و ظاهر وب سایت را خراب می کند.

توجه داشته باشید که صرف نصب و فعال سازی قالب جدید این مشکل را ایجاد نمی کند، اما اگر خودتان اندازه پیش فرض تصاویر را تغییر دهید، ممکن است با این مشکل نیز مواجه شوید.

اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، باید کتابخانه تصویر کوچک خود را بازسازی کنید. به این ترتیب تمام تصاویر کوچک قدیمی شما به درستی در قالب جدید نمایش داده می شوند.

اگرچه می توانید تمام تصاویر را به صورت دستی تبدیل کنید، اما انجام این کار زمان زیادی می برد. بهترین راه برای بازیابی و بازتولید ریز عکسها استفاده از یک افزونه است.

آموزش بازتولید تصاویر کوچک وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دانلود کرده و در قسمت Plugins در سایت خود نصب کنید. اگر منوی افزونه را نمی بینید یا به اطلاعات دقیق تری نیاز دارید، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را بررسی کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، یک منوی فرعی جدید با نام “Restore Thumbnails” به منوی ابزار داشبورد وردپرس اضافه می شود.

با کلیک بر روی این زیر منو صفحه ای مانند زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش بازتولید تصاویر کوچک وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails

در این صفحه هدف افزونه توضیح داده شده است. همچنین دو گزینه در زیر وجود دارد که می توانید قبل از راه اندازی افزونه پیکربندی کنید.

نادیده گرفتن ریز عکسها با اندازه مناسب (سریع): فعال کردن این گزینه به افزونه اجازه می دهد از تصاویر کوچک با اندازه صحیح صرف نظر کند. بهتر است این گزینه را فعال بگذارید.

حذف فایل های کوچک اندازه ثبت نشده قدیمی برای آزاد کردن فضای سرور: با استفاده از این تنظیم می توانید مقداری فضای سرور را آزاد کنید. اما این بدان معناست که اگر به اندازه های اصلی تصویر برگردید، باید یک بار دیگر تصاویر کوچک خود را دوباره ایجاد کنید. افزونه Regenerate Thumbnails این کار را بسیار آسان می کند. بنابراین می توانید این گزینه را نیز فعال کنید.

اکنون که تنظیمات افزونه را پیکربندی کرده‌اید، می‌توانید روی دکمه‌های «بازیابی ریز عکس‌ها برای همه… پیوست‌ها» یا «بازیابی ریز عکس‌ها فقط… تصویر برجسته» کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر، افزونه تصاویر کوچک جدیدی را برای تصاویر قدیمی شما ایجاد می کند. توجه داشته باشید که این فرآیند بسته به اندازه کتابخانه وردپرس و عملکرد میزبان وب شما ممکن است کمی طول بکشد.

اگر فقط می خواهید برخی از تصاویر خاص را بازیابی کنید و نیازی به بازیابی همه تصاویر ندارید، می توانید در منوی وردپرس به Media » Library رفته و تصویر مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه “Regenerate Thumbnails” که پس از نصب و فعال شدن افزونه Regenerate Thumbnails اضافه شده است، تصویر مورد نظر بازسازی می شود.

آموزش بازتولید تصاویر کوچک وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails