منو سایت

2 راه برای حذف نظرات اسپم در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
2 راه برای حذف نظرات اسپم در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی
این روزها نظرات اسپم و آشنایی با روش جهت نظرات اسپم را حذف کنید وردپرس یکی از بزرگترین مشکلاتی است که هر وبمستری با آن دست و پنجه نرم می کند. اگر سایت شما به اندازه کافی بزرگ نیست، ممکن است هنوز اهمیت موضوع را درک نکرده باشید. بنابراین اگر سایتی دارید که باز هم بازدید زیادی ندارد، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از پشتیبانی وردپرس تا انتها مطالعه کنید تا با مشکل جدی در وب سایت وردپرسی خود مواجه نشوید.

در این مقاله چه خواندید:

حذف نظرات اسپم در وردپرس

در ادامه با ما همراه باشید تا دو روش برای حذف نظرات غیر ضروری و اسپم معرفی کنیم:

  1. حذف نظرات اسپم در وردپرس با استفاده از PhpMyAdmin
  2. حذف نظرات هرزنامه در وردپرس با استفاده از افزونه های موجود در مخزن وردپرس

1- نمایش سفارشی را در وردپرس حذف کنید phpMyAdmin

ابتدا وارد قسمت مدیریت هاست خود شوید و سپس وارد قسمت phpMyAdmin هاست خود شوید.

نکته: اگر نمی دانید چگونه وارد قسمت phpMyAdmin هاست خود شوید، مراحل زیر را دنبال کنید. وقتی به مدیریت میزبانی خود می روید:

  1. اگر مدیر مستقیم: به قسمت MySQL Management رفته و روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید.
  2. اگر سی پنل: این از قسمت پایگاه داده phpMyAdmin واضح است.

پس از وارد شدن به phpMyAdmin، تمامی پایگاه های داده ایجاد شده را از ستون سمت چپ مشاهده خواهید کرد. بروید و روی پایگاه داده سایت خود کلیک کنید تا برای شما باز شود.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

و سپس از منوی بالا بر روی گزینه SQL کلیک کنید. در این قسمت می توانید کوئری های مورد نظر خود را اجرا کنید.

نکته مهم: این قسمت بسیار مهم است و برای اینکه اطلاعات خود را از دست ندهید پیشنهاد می کنیم از دیتابیس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل از بک آپ استفاده کنید. برای این منظور آموزش ساخت نسخه پشتیبان در وردپرس را مطالعه کنید.

بسته به کاری که می خواهید انجام دهید، می توانید از پرس و جوهای زیر استفاده کنید:

  • تمام نظرات معلق در وردپرس را حذف کنید

حذف از wp_comments جایی که comment_accepted = ‘0’

  • حذف نظرات اسپم در وردپرس

حذف از wp_comments جایی که comment_accepted = ‘spam’

  • تمام نظرات پذیرفته شده در وردپرس را حذف کنید

حذف از wp_comments جایی که comment_accepted = ‘1’

  • تمام نظرات را در سطل زباله حذف کنید

حذف از wp_comments جایی که comment_approved = ‘زباله’

نکته: شاید پیشوند جداول وردپرس خود را تغییر داده باشید. بنابراین، قبل از استفاده از کوئری های بالا، پسوند پیش فرض “wp_” را به پسوند جدول خود تغییر دهید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، به سادگی کوئری مورد نظر خود را در قسمت مشخص شده کپی کرده و بر روی دکمه Go کلیک کنید تا کوئری اجرا شود.

2- حذف کامنت های اسپم در وردپرس با استفاده از افزونه وردپرس

در این قسمت می خواهیم دو افزونه مفید برای حذف نظرات اسپم در وردپرس را معرفی کنیم.

قرار دادن Akismet

حتما با این افزونه آشنایی دارید. Akismet این یکی از آن پلاگین هایی است که به صورت پیش فرض روی وردپرس نصب می شود و باید آن را فعال کنید. اگر این افزونه را حذف کرده اید، می توانید دوباره آن را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

پس از فعال سازی افزونه به قسمت نظرات سایت خود بروید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این افزونه دکمه جدیدی به نام “Inspect for Spam (Spam)” را در قسمت نظرات شما اضافه می کند.

به سادگی روی آن کلیک کنید تا تمام نظرات اسپم در سایت خود را شناسایی کنید.

قرار دادن نظرات معلق را حذف کنید

افزونه دیگری که ممکن است برای شما مفید باشد نظرات معلق را حذف کنید این امکان وجود دارد که این افزونه تمام نظرات معلق در سایت شما را حذف کند.

نکته: ما می توانیم این کار را با یک کوئری ساده در phpMyAdmin انجام دهیم، اما دوستانی که راحت تر از این افزونه استفاده می کنند، می توانند از آن استفاده کنند.

برای نصب افزونه کافیست به قسمت پلاگین ها در سایت وردپرسی خود بروید و سپس نام افزونه را اضافه و جستجو کنید و آن را نصب کنید یا می توانید به مخزن وردپرس رفته و افزونه را دانلود کرده و بر روی سیستم خود قرار دهید و سپس به سایت وردپرس خود را در روشن، افزونه ها > افزودن افزونه و آپلود.

پس از نصب و فعال سازی افزونه گزینه جدیدی به نام Delete Pending Comments به قسمت نظرات سایت شما اضافه شده است، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

دقیقا همان عبارت امنیتی را که در تصویر بالا نشان داده شده است در کادر مورد نظر وارد کنید و سپس بر روی دکمه Delete Pending Comments کلیک کنید.
اتوبوس!

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و از این پس بتوانید نظرات اسپم و هر نوع نظر دیگری را در سایت خود مدیریت کنید.

موفق و مثبت باشید.

میانگین امتیاز 5 5. از جانب

از مجموع 1 رای