منو سایت

DNS چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
DNS چیست؟

DNS/Domain Name System یک سیستم نامگذاری سلسله مراتبی برای کامپیوترها، خدمات یا سایر منابعی است که به اینترنت یا یک شبکه خصوصی (LAN) متصل هستند.

شرکت ها و سازمان های هاستینگ چندین سرور DNS دارند که به یکدیگر متصل هستند.

هنگامی که شرکت میزبان یک نام دامنه را به سرور DNS اضافه می کند، تقریباً 48 ساعت طول می کشد تا با سایر سرورهای DNS در سراسر جهان همگام شود.

سرورهای DNS آدرس‌های وب‌سایت (به عنوان مثال: www.wp-needs.com) را به آدرس‌های خود ( ) ترجمه می‌کنند و کاربران را ملزم به وارد کردن رشته عددی برای وارد کردن هر وب‌سایت در مرورگر خود نمی‌کنند.

به عبارت دیگر، دامنه wp-needs.com به یک IP با یک آدرس DNS حل می شود.

یافتن آدرس یا اتصالات و اتصالات بین IP و دامنه یکی از وظایف سرور DNS است و هنگامی که درخواستی به سرور ارسال می شود، آدرس IP و صحت آن را بررسی می کند.

زمانی که URL آدرس وب در نوار آدرس مرورگر تایپ می شود، مرورگر نام دامنه را به آدرس IP تبدیل می کند و این به یافتن وب سایت مناسب کمک می کند و در نتیجه فایل صفحه وب بارگذاری و نمایش داده می شود.

به عبارت دیگر، مرورگر ابتدا حافظه پنهان خود را بررسی می کند تا IP را نسبت به آدرس تایپ شده پیدا کند. اگر این IP وجود داشته باشد آن را حل می کند و سایت را نمایش می دهد.

اگر نام دامنه حل نشد، مرورگر فایل های میزبان و رکوردهای DNS را بررسی می کند و اگر مرورگر نتواند سرورهای DNS را پیدا کند، نام دامنه حل نمی شود و خطای مربوطه به کاربر نمایش داده می شود.

سرورهای DNS برای بارگیری صفحات وب:

DNS بازگشتی:

سرور طراحی شده برای دریافت پرس و جو از سیستم کاربر از طریق برنامه هایی مانند مرورگر وب. در واقع این سرور را می توان به عنوان یک کتابدار در نظر گرفت، وقتی از او پرسیده می شود، کتاب خاصی را در یک کتابخانه پیدا می کند. این ویژگی سایت را در حافظه کش محلی سرور DNS جستجو می کند.

سرور نام ریشه:

این اولین گام در ترجمه آدرس IP نام میزبان سرور (نام میزبان) است و مانند فهرستی در یک کتابخانه، حاوی نام کتاب‌ها از چندین قفسه است.

سرور نام TLD:

TLD را می توان به عنوان یک قفسه ویژه کتاب در یک کتابخانه در نظر گرفت. این نام سرور مرحله بعدی برای کشف یک آدرس IP خاص است و آخرین قسمت آن نام هاست است. به عنوان مثال، “com” در “com” سرور TLD است.

سرور نام رسمی:

این سرور را می توان به عنوان یک فرهنگ لغت در یک قفسه کتاب در نظر گرفت که نام خاصی را می توان به معنای آن ترجمه کرد و تنها زمانی که یک پاسخ دریافت کرد.

سایر سرورهای DNS به مشتریان به عنوان سرورهای نام معتبر اشاره می کنند.

اگر یک نام سرور معتبر بتواند به رکورد درخواستی دسترسی داشته باشد، آدرس IP نام میزبان درخواستی را به بازگردان DNS که درخواست اولیه را انجام داده است، برمی گرداند.

 

POST DNS چیست؟ اولین بار در Need for WordPress ظاهر شد.